FOTO + VIDEO | Një makinë tip “Citroen C3” ka marrë flakë pranë Stacionit Hekurudhor të Aeroportit

Automjeti i djegur i markës Citroen C3/ FOTO - Zhana.P.Božinovska

Një automjet “Citroen C3” është djegur pak para se të lëvizte në udhëkryqin para stacionit hekurudhor në Aeroportin e Shkupit, më saktë para objektit të ish “Neocom”.

Foto: Free Press – Zhanna P. Bozinovska

Siç thonë lexuesit tanë, në automjet kanë qenë dy persona të cilët kanë arritur të dalin në kohë të padëmtuar nga makina.

Dëshmitarët okularë thanë për “Sloboden Pechat” se qytetarët që u gjetën në vend u përpoqën të ndihmojnë dhe të shuanin zjarrin me aparate zjarri, por thirrën edhe një zjarrfikës.

Makina ka marrë flakë gjatë lëvizjes / Foto: Sloboden Pechat - Zhanna P. Bozinovska

Shërbimet zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje në një kohë relativisht të shkurtër, ku aktualisht po punojnë për shuarjen e mjetit të djegur.

Foto: Free Press – Zhanna P. Bozinovska
Foto: Free Press – Zhanna P. Bozinovska
Foto: Free Press – Zhanna P. Bozinovska
Foto: Free Press – Zhanna P. Bozinovska
Foto: Free Press – Zhanna P. Bozinovska

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës