Shenjat e zodiakut që dashurohen me pamjen fizike

Foto: Pexels/Andrea Piacquadio

Ne të gjithë njohim dikë që i gjykon të tjerët nga pamja e tyre dhe zakonisht bie në dashuri me kthesat e tyre dhe jo me zemrën e tyre.

Qoftë një miqësi apo një lidhje, këto shenja të zodiakut vendosin tërheqjen fizike mbi gjithçka tjetër.

Akrepi

Akrepat njihen për natyrën e tyre sensuale. Jeta seksuale është shumë e rëndësishme për ta, ndaj preferojnë partnerë që kanë trup pothuajse perfekt. Ata janë jashtëzakonisht pickues dhe mund të shkojnë në ekstreme vetëm për të zgjedhur një partner me pamje të shkëlqyer fizike. Lidhja emocionale me ta vjen gjithmonë më vonë.

Shigjetari

Shigjetarët janë aventurierë të vërtetë dhe e kanë të vështirë të “lidhen” me një person. Pjesëtarët e kësaj shenje të horoskopit e vënë gjithmonë seksin përpara dashurisë dhe lehtë luajnë me ndjenjat e të tjerëve. Ata janë gjithmonë të gatshëm të joshin dhe dëshirojnë partnerë tërheqës për kënaqësinë e tyre.

Foto: Pexels/Andrea Piacquadio

Dash

Dashi është vazhdimisht në kërkim të partnerëve të rinj tërheqës sepse mërziten shumë lehtë në marrëdhëniet e dashurisë. Ata janë gjithmonë në qendër të vëmendjes për shkak të dëshirës së lartë seksuale dhe pothuajse gjithmonë preferojnë seksin mbi dashurinë. Pjesëtarët e kësaj shenje të zodiakut janë dashnorë intensivë, por nuk janë tepër të dashur apo sentimentalë.

Dem

Demi kanë fantazi të shprehura seksuale dhe për këtë arsye është e rëndësishme që ata të kenë në krah një partner energjik. Në përgjithësi preferojnë të përmbushin fantazitë e tyre në vend që t'i japin një notë romantike marrëdhënies së dashurisë. Patjetër, ata janë gjithmonë në humor për të provuar gjëra të reja në dhomën e gjumit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës