Horror në Osijek: Vritet vajza e re nga i dashuri i saj polic

Foto: EPA-EFE / ANTONIO BAT

Një grua 22.05-vjeçare është vrarë në një banesë në Osijek mbrëmë rreth orës 21:XNUMX, njoftoi policia kroate. Policia thotë se për momentin nuk mund të japë asnjë informacion të mëtejshëm, përveç se vdekja e vajzës është shkaktuar nga arma e zjarrit, e cila ishte arma e shërbimit të një punonjësi policie jashtë detyrës. Jozyrtarisht bëhet fjalë për i dashuri i vajzës së vrarë, por ende nuk dihen rrethanat e vdekjes së saj.

“Një 22.05-vjeçare është vrarë mbrëmë rreth orës 21:XNUMX në një banesë në Osijek. Për momentin nuk mund të japim më shumë informacion për dinamikën e kësaj ngjarje, përveç se vdekja e vajzës është shkaktuar nga arma e zjarrit, e cila është edhe arma e shërbimit të një punonjësi policie jashtë detyrës, i cili ndodhej në banesë në momentin e ngjarjes. ngjarje. Punonjësit e policisë vijojnë zbardhjen e të gjitha fakteve dhe rrethanave të kësaj ngjarje, për të cilat do të njoftojmë menjëherë opinionin publik”, tha policia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës