Horror në Itali: Arrestohen nëntë djem për përdhunim në grup të dy vajzave 10 dhe 12 vjeç

Policia italiane
Policia italiane / Foto: EPA-EFE / ANGELO CARCONI

Policia italiane arrestoi dje nëntë djem për përdhunimin në grup të dy vajzave 10 dhe 12 vjeç në qytetin Caivano pranë Napolit.

Lajmi për përdhunimin e vajzave, të cilat ishin kushërira, tronditi Italinë kur u publikua në gusht. Përdhunimi ka ndodhur në korrik dhe dyshohet se vajzat janë përdhunuar disa herë nga grupi. Për momentin nuk dihen të dhëna shtesë për lidhjen e vajzave me sulmuesit dhe as detaje për identitetin e sulmuesve.

Një nga nëntë personat e arrestuar filmoi një nga përdhunimet dhe e transmetoi atë drejtpërdrejt, tha një gjykatës për të mitur në Napoli në urdhër-arrestin. Shtatë të mitur dhe dy adoleshentë të rritur janë arrestuar ose i janë nënshtruar masave të tjera sigurie, tha prokurori.

Gjykatësi hetues Umberto Lucarelli tha se të dyshuarit "përfituan brutalisht nga dobësia dhe mosha e viktimave të tyre, të sigurt se ata nuk do të raportoheshin për shkak të turpit dhe kërcënimit për shpërndarjen e videove të përdhunimit".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës