Tmerri në Filipine: Një fëmijë katër vjeçar u gjet i vdekur në një lavatriçe, xhaxhai i tij adoleshent e torturoi dhe më pas e vrau

Foto: Profimedia

Një djalë katër vjeçar i zhdukur u gjet i vdekur në një makinë larëse, i vrarë nga xhaxhai i tij, i cili dyshohet se e torturoi më parë. raportuar media lokale.

Familja e fëmijës paraqiti një raport për personin e zhdukur, i ndjekur nga një kërkim që përfundoi me xhaxhain përbindësh të im Sutgang, hetuesit e dhomës së të cilit thonë se ishte zbukuruar me simbole naziste.

Foto: Profimedia

Fëmija ishte duke luajtur me të afërmit e tij në shtëpinë e tyre në Manila, Filipine, kur u zhduk të premten pasdite. Xhaxhai 15-vjeçar i fëmijës, Patrick Sugang, ia besuan nipin për ruajtje, por ai mohoi të dinte se ku ishte.

Foto: Profimedia

Dy ditë më vonë, nëna e Sutgang ndjeu një erë të keqe që vinte nga dhoma e adoleshentit dhe e gjeti atë nga një makinë larëse e papërdorur e mbuluar me lecka dhe libra. Gruaja u tmerrua kur hapi derën e një lavatriçe të papërdorur në shtëpi.

Sutgang më pas u mor në pyetje nga policia dhe u akuzua për vrasje sipas Aktit të Abuzimit dhe Shfrytëzimit të Fëmijëve, dhe shërbimet sociale u përfshinë në këtë rast.

Adoleshenti-përbindësh dyshohet se ka dërguar edhe foto të aktit të tmerrshëm në një bisedë grupore në internet dhe disa prej tyre, sipas burimeve të hetimit të cituar nga mediat filipinase, tregojnë fëmijën pa ndjenja në një shtrat.

Mediat raportojnë se xhaxhai i djalit të vrarë ishte fans i vrasësit serial Jeffrey Dahmer dhe një shkelës seksual në SHBA që vrau dhe copëtoi shtatëmbëdhjetë njerëz midis 1978 dhe 1991.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës