Tmerr pranë Dimitrovgradit! Pas një debati, një emigrant është goditur 20 herë me thikë në mushkëri dhe stomak!

Policia serbe / Foto: MPB

Një emigrant është goditur me thikë mëngjesin e sotëm në autostradë në afërsi të Dimitrovgradit. Në policinë e Pirotit, "Blic" konfirmoi se migranti ka pësuar plagë me thikë në orët e mëngjesit në përleshjen pranë autostradës afër Dimitrovgradit dhe se ai është dërguar me lëndime në spitalin e Pirotit, por se ende nuk mund të bëjnë të ditur zyrtarisht shkallën e plagëve të tij dhe rrethanat e tjera të rastit. .

- Nuk dihet se nga cili shtet është shtetasi i huaj, sa vjeç është dhe cili është statusi i tij i qëndrimit në Serbi. Nuk dihet as se cila ishte arsyeja e përleshjes në të cilën ai mbeti i plagosur, ende nuk dihet, shkruan Blitz.

Sipas mediave Pirot, në përleshje emigranti ka pësuar 20 plagë me thikë, tre prej të cilave të rënda.

Sipas informacioneve jozyrtare, ai ka pësuar lëndime në mushkëri dhe stomak dhe ndodhet në terapi intensive në spitalin e Pirotit, ku është sjellë me autoambulancë nga Dimitrovgrad. .

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës