Producenti hollivudian akuzohet për vrasjen e modeles dhe arkitektit, trupat e të cilit i hodhi para spitalit.

Foto: Instagram / Twitter

Producenti hollivudian David Pearce akuzohet për vrasje në vdekjen e arkitektit meksikan Hilda Marcela Cabrales Arzola dhe modelin amerikan Christy Giles në nëntor të vitit të kaluar, thuhet "Marca".


Në dhjetor 2021, policia e Los Anxhelosit arrestoi producentin dhe ish aktorin hollivudian David Pearce, kameramani Michael Ansbach и Brandt Osborne për shkak të lidhjes së supozuar me vdekjen. Pierce dyshohet për vrasje, ndërsa Ansbach dhe Osborne dyshohen për bashkëpunim në vrasje.


Giles, një model 24-vjeçar, u la në trotuar jashtë spitalit në Culver City, Kalifornia Jugore më 13 nëntor dhe vdiq pak më pas. Dy orë më vonë, shoqja e saj 26-vjeçare, Cabrales-Arzola, u mor dhe e zbritën në derën e spitalit. Kaiser West Los Angeles. Ajo vdiq më 24 nëntor, nëntë ditë më vonë. Në të dyja rastet, tre persona të maskuar janë parë duke lënë trupat para spitalit dhe duke u larguar me një automjet pa targa.

Sipas mjekëve, modelja Christy Giles vdiq nga një përzierje e kokainës, fentanilit, acidit gama-hidroksibutirik dhe ketaminës, ndërsa Hilda Marcela Cabrales-Arzola vdiq nga dështimi i shumëfishtë i organeve dhe kokaina, metilendioksimetamfetamina (ekstazi) dhe kokaina u gjetën në sistemin e saj. barna të tjera të paspecifikuara.


Acidi gama-hidroksibutirik është i njohur gjithashtu si një "ilaç përdhunimi", sipas Administratës Amerikane të Zbatimit të Drogës (FDA).

 

Video e ditës