Hugh Grant brutalisht i sinqertë: E urrej rolin tim në Wonka, por duhet të punoj sepse kam pesë fëmijë

Foto: ipa-agency.net / IPA / Profimedia

Në premierën e fundit botërore të filmi Wonka, bazuar në romanin "Charlie and the Chocolate Factory" nga Roald Dahl, e gjithë grupi i xhirimit u mblodh në Londër, i udhëhequr nga Timothy Shalame në rolin e Wonkës, dhe nuk ishte gjithashtu Hugh Grant, i cili mishëronte njeriun e vogël të egër dhe mizor Oompa Loompa.

Ndërsa Chalamet nënshkroi autografe, Grant iu drejtua mediave dhe tha se bërja e këtij filmi ishte një "përvojë absolutisht e tmerrshme" për të.

“Nuk mund ta urreja më shumë këtë gjë”, tha Grant, i cili ishte më i impresionuar me procesin e xhirimit.

Gjegjësisht, teksa luante Oompa Loompa të gjatë gjysmë metri, një punëtore në fabrikën e çokollatës Wonka, regjisori Paul King përdori teknologji speciale për kapjen e lëvizjeve dhe për të reduktuar trupin e tij, aktorit iu desh të vishte një kostum special dhe një aparat fotografik në kokë.

“Ishte si një kurorë me gjemba, shumë e pakëndshme. Bëra një bujë të madhe për këtë. E urreja shumë atë gjuajtje. Dhe sinqerisht, gjithçka që i bëra trupit tim ishte e tmerrshme dhe e gjitha u zëvendësua nga animacioni”, shtoi ai.

Pas deklaratës mjaft të sikletshme, ai u pyet nëse gjithë ai punë e palodhur u dha në fund dhe ai u përgjigj: "Jo në të vërtetë", duke shkaktuar të qeshura nga kolegët e tij.

“Nuk kam asgjë kundër Wonkës dhe Kingut konkretisht, por tashmë e urrej disi të bëj filma, por duke qenë se kam shumë fëmijë, më duhen para dhe duhet të punoj”, tha aktori.

Hugh Grant njihet për humorin e tij tipik britanik, të mprehtë dhe sarkastik, i cili ishte aseti kryesor për të marrë rolin e Oompa Loompa.

"Në romanin "Charlie and the Chocolate Factory", burrat e vegjël janë tepër sarkastikë, gjykues dhe mizorë, kështu që kur mendova për personazhin, kuptova se i vetmi person që mund të portretizonte një personazh kaq të keq ishte Hugh", tha regjisori. Pali.

Nga rruga, aktori u bë baba për herë të parë në moshën pesëdhjetë vjeç, dhe në tetë vitet e ardhshme ai pati pesë fëmijë me dy gra.

VIDEO | Shikuesit u tronditën nga qëndrimi i Hugh Grant ndaj Ashley Graham në tapetin e Oscars

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës