VIDEO | Harry Styles ndaloi koncertin pasi fansat filluan të mbyten dhe të humbin mendjen

Foto: Printscreen - Instagram

Këngëtarja e njohur britanike Harry Styles iu desh të anulonte një koncert në Bogota të Kolumbisë për shkak të një incidenti që ndodhi në rreshtin e parë.

Gjegjësisht, fansat e tij gjatë koncertit filluan të mbyten dhe t'i bien të fikët.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga @harrystyles


Britaniku pa nga skena se çfarë po ndodhte me fansat përballë tij dhe ndaloi koncertin për t'i ndihmuar dhe mbrojtur ata. Styles i kërkoi pjesës tjetër të audiencës që të largoheshin nga njerëzit në rreshtat e parë për të parandaluar më shumë tragjedi.

“Jam i emocionuar që jam këtu dhe e di që do të jetë një koncert i mrekullueshëm, por gjëja më e rëndësishme është që njerëzit të jenë të sigurt. Është shumë nxehtë këtu dhe ka shumë njerëz, ju lutemi bëni disa hapa prapa, por shumë, shumë ngadalë”, tha Stiles nga skena.

Komente të ndryshme nga njerëzit që ishin në stadiumin Colosseum Live prej 24.000 personash mund të gjenden në Twitter, me një vizitor që shkruante se kishte frikë për jetën e tij.

“Isha në seksionin e Platinumit dhe për pak sa nuk vdisja”. Burri duhej të ndalonte koncertin se po mbytej”, ka shkruar një nga fansat në Twitter dhe në një nga regjistrimet dëgjohen fansat duke i bërtitur Harrit se nuk kanë ajër dhe po mbyten.

Tifozët e këngëtares britanike kanë pritur gjashtë orë për të hyrë në stadiumin e Bogotës.

Video e ditës