Haaland ishte madje opsioni i tretë për Real Madridin

Erling Haaland është një “makinë goli” e vërtetë për Manchester Cityn/foto: EPA-EFE/Raul Caro

Nëse Erling Halland nuk vendosi të transferohej në Manchester City, tani ndoshta do ta shihnim me fanellën e Bayern.

Norvegjezi u transferua nga Borussia Dortmund në Etihad sepse beson se klubi anglez ka projektin më të mirë për të ardhmen.

Këtë e ka deklaruar në dokumentarin “Haaland, një vendim i madh”. babai i tij Alf Inge i cili në karrierën e tij ka performuar edhe për “qytetarët”.

- Ne kemi një listë të favoritëve dhe në të City është në vendin e parë si klubi më i mirë për Erling. Bajerni është i dyti, dhe numri tre është Real Madridi. Pasojnë PSG, Liverpool, Chelsea dhe në fund Barcelona – thotë Haaland senior.

Ai gjithashtu zbuloi se djali i tij ka dëshirë të provojë veten në të gjitha ligat më të forta.

- Ai mund të qëndronte në secilën prej tyre për tre, maksimumi katër vjet. Për shembull, ai ishte në Gjermani për dy vjet e gjysmë. Tani le të bëjë sa më shumë në Angli, e më pas në Spanjë, Itali - tha babai i Haaland.

Video e ditës