Haaland tregoi në ndeshjen e parë në Premier League se çfarë makinerie golash ka Manchester City

Erling Haaland bëri debutimin e tij në Premier League me dy gola/Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Vetëm gjashtë ditë pas një paraqitjeje të dëshpëruar kundër Liverpool-it në Community Shield dhe objektiv i kritikave të shumta, Erling Haaland tregoi në raundin e parë të Premier League se çfarë 'makine golash' ka City në të.

Norvegjezi i shënoi të dy golat për Manchester Cityn në fitoren 2-0 si mysafir ndaj West Ham.

Në shënimin e golave, Haaland tregon se çfarë e bën atë një nga sulmuesit më të mirë në botë, forcën, koordinimin, shpejtësinë dhe ndjenjën e golit.

Në fund të pjesës së parë, Haaland hapi rezultatin nga një penallti të cilën e detyroi vetë. Në minutën e 65-të, Haaland pranoi një top të shkëlqyer në hapësirë ​​nga Kevin de Bruyne dhe nuk pati asnjë problem për të mposhtur portierin Areola.