Haxhievski është kthyer në Arabinë Saudite vetëm një ditë pas konferencës për media në Vardar

Foto: HajerClub

Gjoko Haxhievski që mbajti dje me pjesën tjetër të kryesisë së Vardarit konference per shtyp në të cilën bëri thirrje për mbështetje për kuqezinjtë, nga sot nuk do të mbajë më postin e drejtorit sportiv në klub.

Përkatësisht, ekipi i Haierit nga Arabia Saudite ka konfirmuar se Haxhievski do të jetë trajneri i tyre i ri. Haxhievski zëvendëson Rodion Gachanin, i cili u shkarkua.

Portieri maqedonas ishte edhe në stafin profesional të Gachanin Edin Nuredinovski të cilët të paktën për momentin nuk do të shkarkohen.

Haxhievski në karrierën e tij të madhe ka drejtuar më herët skuadrat e Hata, Najran, Al Darfa, Vardar, Pelister, Silex...

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës