Guardiola: U thashë lojtarëve të jenë më të qetë ndaj Yllit të Kuq

foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Lojtarët e Manchester Cityt kanë festuar bindshëm ndaj Crvena zvezdës në xhiron e parë të fazës së grupeve të Champions League.

Menaxheri i kampionit aktual të Evropës, Pep Guardiola mbeti i kënaqur pas triumfit.

– Në pjesën e parë patëm 22 goditje, që do të thotë se luajtëm shumë mirë. Megjithatë, mungesa e golave ​​pas kaq shumë goditjeve duhet të jetë përgjegjësi e sulmuesve. Nëse do të kishim shënuar dy gola në fazat e hershme, e gjithë kjo do të kishte qenë krejtësisht ndryshe – tha Guardiola, përcjellë “BBC”.

Taktikani spanjoll u pyet se çfarë u tha lojtarëve të tij në pjesën e parë, edhe pse serbët kryesonin 1-0 në Etihad, Guardiola u tha lojtarëve të tij që të vazhdonin të luanin me të njëjtin ritëm.

– Nuk arritëm të shënonim gol edhe pse krijuam raste, por i qëndruam besnik planit tonë të lojës dhe në fund fituam. Në pushim u thashë: “Djema, nuk mund të themi se po luajmë keq, harroni rezultatin, vazhdoni të luani në të njëjtën mënyrë, ne mund të kthehemi, thjesht jini më të qetë. E bëmë – tha Guardiola.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës