Turma duke hyrë në Ohër, autostrada do të jetë e mbyllur për 45 ditë

Ohër, / Foto: Dragan Mitreski / Free Press

Turma duke hyrë në Ohër, autostrada do të jetë e mbyllur për 45 ditë. Turmat janë për shkak të rikonstruksionit të autostradës dhe në qytet do të hyhet nga rruga e vjetër.

-Për shkak të rikonstruksionit të rrugës, komunikacioni në drejtimin rrugor Podmolje-Ohër në rrugën kryesore A3 nga dje është devijuar përmes rrugës rajonale R-1208 - thonë në AMSM dhe shtojnë se është vendosur sinjalistika përkatëse.

Për momentin, reagimi i vetëm është nga kryetari i Ohrit, Kiril Petsakov, i cili thotë se rruga e vjetër nuk ka kapacitet për të pranuar një numër kaq të madh të automjeteve. Ai u kërkoi autoriteteve të anulojnë vendimin dhe ta shtyjnë atë pas përfundimit të sezonit.

- Për shtatë vjet kjo “autostradë” nuk ka lëvizur, tani në fillim të sezonit turistik mbyllet hyrjen në Ohër për 45 ditë dhe i gjithë qarkullimi devijohet përgjatë rrugës së vjetër, rrugë që nuk ka kapacitet për të akomoduar të tillë. numri i madh i automjeteve dhe kaosi që do të krijoni është i pashmangshëm- shkruan Petsakov në Facebook.
Ai thotë se nuk kanë dashur ta respektojnë dhe askujt nuk i ka pasur rëndësi që Komuna e Ohrit ka qenë kundër mbylljes së hyrjes në Ohër gjatë kësaj periudhe.

-Mendim negativ nga Komuna e Ohrit, opinion negativ nga SVR Ohër dhe ju i keni dhënë vetes një leje për devijimin e trafikut, tani publikisht i bëj thirrje Ministrit të Transportit, Ministrit të Brendshëm dhe Kryeministrit të ndryshojnë vendimin dhe të lejojnë një normalitet. qarkullimin e automjeteve gjatë sezonit turistik, dhe pas përfundimit të sezonit të fillojë aktivitetet ndërtimore, thotë Petsakov në postimin në profilin e tij në Facebook.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës