Një grup grash ukrainase mblodhën pothuajse 800.000 dollarë duke shitur foto nudo: Për njerëzit tanë

TerOnlyFans / Foto: Printscreen / Instagram

Një grup ukrainasish dolën me idenë për të ndihmuar ushtarët që luftojnë pa u lodhur kundër Rusisë duke shitur foto nudo dhe duke mbledhur një shumë marramendëse parash. raportuar nga media e huaj.

ukrainas me emër Nastasia Nasko filloi një projekt të quajtur "TerOnlyFans", ku një grup njerëzish, kryesisht gra, dolën vullnetarë për të mbledhur para për ushtarët ukrainas. Në tre muaj, ata mblodhën afro 800.000 dollarë.

Ideja u ndez vetëm disa ditë pas pushtimit rus, i cili filloi më 24 shkurt. Në llogarinë e saj në Twitter, Nastasia iu lut dikujt që ta ndihmonte të njohurin e saj që po ikte nga Kharkovi dhe duke qenë se askush nuk u përgjigj, ajo më pas bëri shaka se do t'i dërgonte një foto nudo dikujt që do ta ndihmonte. Në vetëm pesë minuta, vajza 23-vjeçare mori 10 mesazhe nga njerëzit që i ofruan ndihmë.

E njohura e saj arriti të largohej shëndoshë e mirë nga qyteti dhe Nastasia e mbajti fjalën. Pastaj ajo kuptoi se kjo ishte një ide e shkëlqyer biznesi. Me ndihmën e shoqes së saj Anastasia Kuchmenko, ajo lançoi platformën "TerOnlyFans", ku shkurtesa "ter" do të thotë Mbrojtja e Territorit.

Faqja është lançuar në 8 Mars – Ditën Ndërkombëtare të Gruas, pavarësisht ngjashmërive në emër dhe koncept në dukje, nuk ka të bëjë fare me faqen e të rriturve “OnlyFans”, pohojnë krijuesit.

“Ne nuk po përmbushim fantazitë seksuale, po përpiqemi të mbledhim para për luftën”, shpjegoi Nastasia.

Ekipi aktualisht ka 40 persona, 10 prej të cilëve janë anonimë dhe ka disa burra. Shumica prej tyre janë në Ukrainë dhe kanë dalë vullnetarë pa përvojë të mëparshme të këtij lloji.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga anasty (@evrlstng_winter)

Krijuesit e "TerOnlyFans" shpjeguan se faqja është krijuar në mënyrë që anëtarët e saj të mos kenë asnjë lidhje me paratë që vijnë. Ata shkojnë drejtpërdrejt në Mbrojtjen Territoriale të Ukrainës, ndërsa një pjesë e parave shkojnë për organizatat e refugjatëve dhe strehimoret e kafshëve. Aktualisht donacioni më i madh është 2.800 dollarë dhe ka mbërritur në kriptomonedhë.

Nastasia gjithashtu theksoi se dhuruan njerëz nga e gjithë bota - Britania e Madhe, Franca, Holanda, dhe shumica e tyre vijnë nga Ukraina.

Nastasia jetoi në Kiev deri në fillim të pushtimit, dhe më pas u transferua në Poloni. Ajo ka lindur në Bjellorusi dhe tha se ishte krenare për të ndihmuar njerëzit.

"Jam e lumtur që jam në gjendje të mbështes ukrainasit e mi," tha ajo, duke shtuar se ata nuk kishin ndërmend ta përfundonin luftën deri në "fundin e luftës, kur Putini të vdesë dhe Rusia të ndalojë agresionin e saj".

Video e ditës