Mizori në Struskë: Dy të moshuar dhe një adoleshente dhunuan një vajzë, njëri nga pedofilët ishte i afërt me familjen

Foto: Aizbah Khan / Wikimedia

Policia e Strugës sot ka arrestuar tre të dyshuar të cilët kanë dhunuar në mënyrë të përsëritur një vajzë nën moshën 14 vjeçare, mosha e së cilës nuk bëhet e ditur nga MPB.

SVR Ohër njoftoi se dy të moshuar dhe një djalë 17-vjeçar, të gjithë nga fshatra të ndryshme të Struskës, dyshohen për krimin.

- OVR Strugë sot ka privuar T.L.(57) nga fshati strugan Vranishtë, N.K.(69) nga fshati Draslajcë dhe një person 17 vjeçar nga fshati Moroishtë, për shkak të dyshimit të bazuar. pasi ka kryer veprën penale “sulm seksual ndaj të miturit i cili nuk ka mbushur moshën 14 vjeçare”, tha zëdhënësi Stefan Dimoski.

Sipas informacioneve, tmerri është denoncuar në polici nga babai i vajzës. Viktima është abuzuar në disa raste dhe njëri nga përdhunuesit ka qenë mik i ngushtë i familjes.

Ndaj autorëve do të bëhet kallëzim përkatës, njofton policia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës