Zbulimi i tmerrshëm trondit Serbinë: Në funeralin e Biljanës u zbulua trupi i bashkëshortit që ajo vrau dhe betonoi 3 vite më parë

Funerali i Biljanës zbuloi se ajo vrau dhe betonoi burrin e saj në hambar / Foto: Rrjetet sociale

Në ditën e varrimit të 38-vjeçares Biljana Stojanoviq nga një fshat i vogël afër Leskovcit, e cila u vetëvra të dielën, me gjasë duke pirë helm, vëllai i burrit të saj e gjeti aksidentalisht trupin e tij të betonuar në hambar, shkruajnë portalet serbe.

- Gërmova dhe theva betonin dhe në një moment pashë një kafkë - tha për Nova Tv, vëllai i Ivan Stojanoviqit, gruaja e të cilit Biljana pohoi se ai kishte shkuar për të punuar në Rusi 3 vjet më parë dhe se i thërriste rregullisht nga atje, por nuk mundi. vijnë nga arsye të ndryshme që ajo u tha atyre.

- Ai gjithmonë e shtynte kohën e kthimit të Ivanit. Ndonjëherë për shkak të pandemisë dhe për arsye të tjera dhe askush nuk mund ta merrte me mend të vërtetën e tmerrshme, që ajo e vrau dhe e betonoi në hambarin e oborrit, thonë të afërmit.

Biljana, nënë e tre fëmijëve, është zhdukur katër ditë më parë dhe është kërkuar për të, derisa trupi i saj u gjet në objektin ndihmës në oborr, në hambar.

Në ditën e varrimit të saj, të martën, më 28 qershor, policia mori një mesazh se Ivani duhet të kërkohet në oborr, jo në Rusi. I dashuri i Biljanës dyshohet se ka denoncuar në polici, por ato informacione janë ende duke u kontrolluar, raportojnë mediat serbe.

Në të njëjtën kohë, vëllai i Ivanit gjeti kafkën.

Policia shpejt bllokoi pronën e familjes Stojanoviç dhe hetimi i krimit misterioz është ende në vazhdim.

Familja e të ndjerës Biljana, pa e ditur se çfarë ka ndodhur saktësisht në shtëpinë e tyre, i ka shkruar nekrologjisë për varrimin e saj, duke mbajtur zi pranë fëmijëve, bashkëshortin Ivan, i cili në atë moment besonte se ishte gjallë dhe diku në Rusi.

Për ta bërë më të madhe listën e ngjarjeve tragjike, banorët e fshatit Veliko Tërnjanë afër Leskocit kanë thënë për mediat serbe se dje në varrimin e Biljana S. Vdiq edhe kushëriri i saj i madh, i cili pësoi një atak në zemër teksa varrosej në varreza. Mjekët e ambulancës nuk kanë mundur t'i shpëtojnë jetën 70-vjeçarit.

 

Video e ditës