Futbollisti grek me banim në Turqi: Nuk mund të ngrihesha nga shtrati, gjithçka zgjati 1,5 minuta

Dimitris Kolovetsios/Tërmet/ Fotokolazh nga PS Profimedia

Futbollisti grek Dimitris Kolovetsios, i cili jeton në qytetin turk Kayseri, ka përshkruar përvojën e tij të tmerrshme nga tërmeti që goditi zonat e Turqisë juglindore dhe veriut të Sirisë, raportojnë mediat greke.Prototema".

“Ka ndodhur rreth orës 4:30, ishte një tërmet shumë i fortë. Jemi rreth 3 orë nga qendra me makinë. E ndjemë shumë fort. Isha në shtrat dhe sapo u ngrita nuk mbaja dot ekuilibrin”, tha ai TV HAPUR.

Futbollisti grek e vlerësoi kohëzgjatjen e tërmetit në 1,5 minuta, duke shtuar se “ka pasur shumë pasgoditje”. “Të gjithë qanin, hipnin në makina. Kishte një turmë”, shtoi ai për reagimet e para pas grevës në qytet.

Siç shtoi ai, përveç tërmetit, banorët e zonës kanë pasur edhe probleme me borën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës