Policia greke ka gjetur dy vajzat adoleshente të zhdukura

Logoja e organizatës "Buzëqeshja e Fëmijës"/Foto: Facebook/Το Χαμόγελο του Παιδιού - Buzëqeshja e Fëmijës

Pas një nate të kaluar jashtë shtëpive të tyre, policia greke i gjeti mëngjesin e djeshëm dy vajzat e moshës 13 dhe 14 vjeç i cili u zhduk më 30 nëntor nga periferia e Kallithea në Athinë pasi hipi në një taksi dhe u largua në drejtim të panjohur

Sipas një njoftimi të organizatës joqeveritare greke “Buzëqeshja e fëmijës”, dy vajzat janë gjetur mëngjesin e së premtes dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Aventura e 13-vjeçares Eleftheria S. dhe 14-vjeçarja Katerina P. mëngjesin e sotëm përfundoi duke i dhënë fund hallit të njerëzve që i kërkonin. Eleftheria S., 13 vjeçe dhe Katerina P., 14 vjeçe janë gjetur në zonën e bashkisë Agios Dimitrios dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore. “Buzëqeshja e Fëmijës” do të jetë pranë Eleftheria S., 13 vjeçe dhe Aikaterini P., 14 vjeçe, për të ofruar mbështetje psikologjike dhe gjithçka që nevojitet, njofton kjo Organizatë.

Meqë ra fjala, në 2 muajt e fundit, Katerina është larguar nga shtëpia për herë të tretë, dy herë me Eleferinë dhe një herë vetëm. Në të gjitha rastet është alarmuar për kërkim urgjent të fëmijëve të zhdukur nga organizata e cila ndër të tjera alarmon qytetarët grekë për të mitur të zhdukur dhe persona të tjerë në territorin e Greqisë.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës