Qytetarët e Autokomandës sot pasdite do të bllokojnë bulevardin “Aleksandar Makedonski”, kërkojnë ngrohje 24 orë.

Foto: MIA

Banorët e Autokomandës do të shprehin pakënaqësinë e tyre për ndryshimin e kushteve në furnizimin e energjisë termike dhe për ndryshimin e furnizuesit, sot pasdite duke bllokuar bulevardin "Aleksandar Makedonski" në dalje nga Shkupi për në Veles. Qytetarët bëjnë thirrje për prezencë masive në protestën e cila nis në orën 18 te semaforët tek “Bucks”.

Për shkak të protestës, MPB-ja njoftoi se sot nga ora 18:19.30 deri në ora 16:XNUMX, në kryqëzimin në mes të Bulevardit Aleksandar Makedonski dhe Rrugës XNUMX Makedonska Brigada, policia rrugore do të marrë masa për regjim të veçantë të komunikacionit në rrugët e përmendura. .

Qytetarët e Autokomandës nuk duan të marrin ngrohje nga ESM Supply dhe duan t’i rikthehen sistemit të ngrohjes “hekur”. Ata janë më të indinjuar që në vend të 24 orëve si më parë, tani do të kenë ngrohje nga ora 6 e mëngjesit deri në 22:XNUMX, ndërkohë që do të marrin faturat me shumë të pandryshuar.

Nga Furnizimi ESM, pas reagimeve të qytetarëve në rrjetet sociale, këto ditë kanë bërë të ditur se nga ky muaj kompania do t'i marrë mbi 2000 konsumatorë të cilët janë furnizuar me ngrohje përmes "Energetika", ndërsa 2000 të tjerat do t'i marrë në fillim. të sezonit të ardhshëm të ngrohjes. Nga aty kanë bërë të ditur se për momentin po punohet në optimizimin e kostove të ngrohjes qendrore, që është në interes të qytetarëve dhe u kanë bërë thirrje konsumatorëve që të vijnë dhe të nënshkruajnë kontrata me ESM-në.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës