Qyteti i Shkupit dërgoi zjarrfikës në Turqi, ndërsa do të japë edhe 6 milionë denarë ndihmë financiare

Tërmeti në Turqi/ Foto AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Si masë fillestare dhe intervenuese, Qyteti i Shkupit dërgoi një ekip të Brigadës Territoriale të Zjarrfikësve në Gaziantep, ku do të vihet në dispozicion të plotë të autoriteteve turke për të gjitha nevojat e operacionit të shpëtimit.

Në seancën e nesërme të Këshillit të Qytetit të Shkupit propozuam edhe pikë të rendit të ditës për miratimin e 6 milionë denarëve ndihmë fillestare humanitare për Turqinë dhe Sirinë. Jemi në kontakt edhe me autoritetet lokale nga Gaziantepi, dhe qyteti i Shkupit bën gjithçka që lind si nevojë për autoritetet atje. Shkupi e di se çfarë do të thotë solidaritet. Shkupi është qytet i solidaritetit! - njofton qyteti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës