Përfundoi: Filip Kostic është një lojtar i ri i Juventusit

Filip Kostic/foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Kombëtarja serbe nesër do të bëhet zyrtarisht futbollist i gjigantit italian Juventus.

Gjatë ditës së sotme, Juventus dhe Eintracht Frankfurt ranë dakord për të gjitha detajet në lidhje me dëmshpërblimet dhe shpërblimet dhe pritet që Kostic të mbërrijë në Torino nesër në mëngjes për ekzaminime mjekësore, pas të cilave nënshkrimi i kontratës dhe promovimi zyrtar i serbit në Skuadra italiane do të ndjekë.

Transferimi do të jetë nga 16 deri në 18 milionë euro plus bonuse dhe Kostic do të nënshkruajë një kontratë shumëvjeçare me Juventusin.

Kostic do t'i bashkohet kolegut të tij kombëtar Dusan Vlahovic në Juventus dhe do të jetë shtesa e katërt në afatin kalimtar veror të "zonjës së vjetër" pas Paul Pogba, Angel di Maria dhe Gleison Bremer.

 

Video e ditës