Gati për 5 minuta: Akullore kikiriku dhe çokollatë me katër përbërës

akullore
Akullore / Foto: Pexels / Christina Papp

Vapa e verës ka ardhur dhe kur klima ndizet, askush nuk dëshiron ta bëjë këtë Desserts të cilat kërkojnë shumë përbërës. Të gjithë po kërkojnë diçka që përgatitet shpejt dhe do нè freskoj. Ky është pikërisht rasti me akullore kikiriku dhe çokollatë, për kë do ju duhen vetëm katër përbërës dhe më pas ndërsa prisni që akullorja të ngurtësohet në frigorifer, mund të bëni një erëza speciale me fruta të stinës që do t'i përshtatet shijimit të akullt.

Ju mund të blini lehtësisht qumësht të kondensuar në çdo supermarket të madh ose dyqan të specializuar. Për më tepër, mund ta bëni këtë akullore në një variant vegan nëse përdorni një krem ​​tjetër vegjetal ose mund të eliminoni plotësisht shtimin e qumështit dhe të përdorni një banane që do t'i japë akullores dendësi. Dhe në vend të gjalpit të kikirikut, mund të përdorni gjalpë bajame, lajthi ose shqeme.

Përbërësit e nevojshëm:

- 250 ml salcë kosi e ëmbël
- 200 ml qumësht të kondensuar
- 130 g gjalpë kikiriku
- cokollate
- një majë kripe
- ekstrakt vanilje (opsionale)

Metoda e përgatitjes:

Në një enë përziejmë ajkën e ëmbël të ftohtë derisa të bëhet e trashë. Përzieni me qumështin e kondensuar dhe gjalpin e kikirikut që keni përzier fillimisht. Shtoni ekstrakt vanilje dhe kripë nëse dëshironi. Transferoni gjithçka në një frigorifer, shtoni copat e çokollatës dhe vendoseni në frigorifer për 2 orë

Video e ditës