Gordon Ramsay thotë se nuk duhet ta porosisni kurrë këtë pjatë në një restorant

Foto: Profimedia

Shefi i famshëm britanik Gordon Ramsey di shumë për drejtimin e restoranteve, kjo është e qartë. I pyetur se çfarë pjate nuk porosit kurrë në restorant, ai ka dhënë një përgjigje krejtësisht të papritur.

Nëse e mendoni mirë, Ramsey ka dhënë një përgjigje logjike, por edhe disa rekomandime të tjera për restorantet, shkruan ai. The Indy.100 (indy.100.com).

Pra, le të shkojmë me radhë.

A i kërkoni kamerierit një rekomandim?

"Vërtet varet nga restoranti, por kamerierët zakonisht provojnë shumicën e pjatave në menu dhe mund t'ju japin një pasqyrë se çfarë ka shtuar kuzhinieri ose çfarë pëlqejnë vendasit," tha ai.

"Duke udhëtuar, kam marrë shumë rekomandime të shkëlqyera nga kamarierët."

Çfarë nuk duhet të porosisni kurrë në një restorant?

“Kërkoni çdo pjatë të ditës së djeshme, përpara speciales së sotme”. Mund të bëhet supa e muajit”.

Sipas tij, ekziston një pjatë që njerëzit nuk duhet ta porosisin kurrë kur bëhet fjalë për të ngrënë jashtë – supë e ditës.

A është tabu të porosisni një biftek të përgatitur mirë?

"Pyetje e mirë. Problemi me gatimin e tepërt të mishit është se zvogëlon shijen dhe strukturën e mahnitshme, kështu që ndiqni rekomandimin e shefit të kuzhinës ose qëndroni gjithmonë në mesataren e rrallë."

"Që kushdo mund të zotërojë/drejtojë një restorant"?

Gordon Ramsay është një kuzhinier i famshëm britanik, yll televiziv dhe sipërmarrës. Ai fitoi famë në mbarë botën falë aftësive të tij kulinare, kritikave të mprehta dhe, natyrisht, shfaqjeve televizive.

Ai mori arsimin e tij të kuzhinës në Londër dhe Francë, dhe më vonë punoi në restorante të njohura, duke përfshirë atë në Royal Hospital Road të Londrës, ku mori tre yje Michelin. Ai gjithashtu u bë i njohur për komentet e tij të mprehta dhe qasjen e fortë në shfaqjet e gatimit si Hell's Kitchen, Kitchen Nightmares dhe MasterChef.

Përveç karrierës së tij në kuzhinë, Ramsay zotëron një numër restorantesh në mbarë botën, me disa yje Michelin. Përveç kësaj, ai ka shkruar disa libra gatimi dhe është shumë me ndikim në rrjetet sociale.

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës