Pas një dekade, Goran Pandev do të veshë sërish fanellën e Interit

Foto: EPA / ALI HAIDER

Legjenda e futbollit maqedonas Goran Pandev pas një pauze prej më shumë se një dekade, ai do të veshë sërish fanellën e Interit në një ndeshje miqësore të legjendave të kësaj skuadre kundër veteranëve të Gjeorgjisë. Ndeshja do të luhet më 7 mars në Batumi.

Përveç Pandevit, në këtë ndeshje do të marrin pjesë edhe emra të tjerë të mëdhenj nga historia e Interit, si: Figo, Veron, Materazzi, Snyder, Frey, Zanetti...Në ndeshjen ekspozuese në të cilën rezultati do të jetë dytësor, ata do të luajnë kundër legjendave të futbollit gjeorgjian.

Për Pandevin është interesant se për të ky do të jetë një rikthim në vendin ku shënoi një nga golat më të rëndësishëm në karrierën e tij, golin që e çoi Maqedoninë në Kampionatin Evropian në play-off kundër Gjeorgjisë.

Pandev ka veshur fanellën e Interit nga viti 2009 deri në vitin 2012 dhe në vitin 2010, nën drejtimin e Jose Mourinhos, fitoi kurorën e trefishtë (Champions League, Coppa Italia dhe Serie A).

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës