Njohje e madhe për Emil Rajkoviqin: Maqedonasi do të jetë trajner i ndeshjes “all-star” të VTB League

Foto: vtb-league.com

Trajneri maqedonas i basketbollit Emil Rajkoviq këtë sezon, ai nuk di për një fitore me CSKA-në ruse të Moskës në liga VTB ku ka maksimum 24 pikë.

Menjëherë pas CSKA-së së Moskës në pozitën e dytë në këtë kompeticion është Unix Kazan (21-3) i kombëtares sonë. Nenad Dimitrijevic.

Rajkoviq mori nderin të jetë trajner i Ndeshja “all-star” në ligën VTB në të cilin ai ka serinë më të gjatë të pamposhtur. Në këtë ndeshje “all-star” do të luajë edhe Dimitrijevic, i cili po ashtu po tregon paraqitje të shkëlqyera me fanellën e Unix Kazan.

Dimitrijevic do të jetë pjesë e ekipit të "Shkolle e re" i udhëhequr nga Rajkoviç, dhe formacioni do të përfshijë gjithashtu Justin Roberson (PARMA-PARI), Jalen Burford (Lokomotiv Kuban), Danail Kasatkin (MBA), Daryl Macon (UNIKS), Samson Ruzhentsev (CSKA), Sergey Karasev (Zenit), Anton Astapkovic (CSKA), Andrei Lopatin (MBA), Nikola Milutinov (CSKA), Andrei Martyuk (Lokomotiv Kuban) dhe Malik Newman (Avtodor).

Në anën e kundërt për ekipin e "Shkolle e vjeter“Do të jetë trajneri i Dimitrijevic dhe Unix Kazan, Velimir Perasovic. Ky spektakël, siç ka njoftuar nga VTB League, do të zhvillohet më 19 shkurt.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës