Zjarri i madh në veri të Los Anxhelosit, lëshohet urdhri për evakuim

Zjarret në SHBA / Foto EPA-EFE/CHRISTIAN MONTERROSA

Një zjarr po përhapet në veri të Los Anxhelosit dhe autoritetet kanë lëshuar një urdhër evakuimi për njerëzit në zonë, raportojnë mediat amerikane.

Stuhia mbuloi 14,5 kilometra katrorë pranë Interstate 5 në Gorman, rreth 100 kilometra në veriperëndim të Los Anxhelosit.

Një urdhër evakuimi është lëshuar në Los Angeles County në shtetin amerikan të Kalifornisë për shkak të përhapjes së zjarrit në autostradën kryesore dhe ndërtesat përreth.

Zjarri ka rënë dje rreth orës 14:100 me orën lokale dhe shuarjen e tij e ka vështirësuar era, e cila arrin shpejtësinë XNUMX kilometra në orë, raportojnë mediat amerikane.

Në shuarjen e zjarrit janë përfshirë edhe helikopterët, ndërsa drejtuesit e mjeteve që kanë ndaluar për të fotografuar zjarrin kanë shkaktuar disa aksidente trafiku në autostradë.

Ka nisur hetimi për shkaqet e zjarrit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës