Horoskopi i madh javor (8-14 gusht): Luanët do të përballojnë gjithçka, Shigjetari do të jetë me shumë fat.

horoskopi javor
Çfarë parashikojnë yjet për këtë javë? Ilustrimi: SP. / Foto: NASA, RawPixel

Dash

Ju do të konsideroni seriozisht një sipërmarrje private ose ndryshimin e vendeve të punës. Mos nxitoni me vendime, keni kohë të mjaftueshme për të analizuar në detaje se sa vlen ndryshimi për ju. Një rilindje e vërtetë në fushën e dashurisë dhe marrëdhënieve familjare ju pret në ditët në vijim, ndaj shijoni pa rezerva. Nëse dëshironi një lidhje, gjatë kësaj periudhe mund të takoni një person që do t'ju interesojë. Do ta gjeni rrugën për të dashuruar përmes miqësisë dhe shoqërimit në një rreth më të madh njerëzish. Nuk ka kohë më të mirë se tani për të nisur një dietë dhe për t'i shpallur "luftë" peshës së tepërt. Do të jeni të guximshëm dhe këmbëngulës, ndaj ushtrimet nuk do të jenë problem për ju.

Dem

Mbështetja e Merkurit do të jetë përgjegjëse për reputacionin tuaj më të madh në mjedisin e biznesit. Ju mund të merrni një çmim për punën tuaj ose të gëzoni popullaritet më të madh mes kolegëve. Është koha për të pohuar veten, këtë javë do të keni sukses në ëndrrat tuaja. Sharmi dhe atraktiviteti juaj nuk do të jenë në piedestal dhe me to thjesht do të mbusheni me energji pozitive. Ndiheni në gjendje t'i shtyni kundërshtarët tuaj nga loja. Do të jeni të varur nga personi që doni dhe kjo do t'i bëjë përshtypje palës tjetër. Ju duhet të gjeni një mënyrë për t'u çlodhur. Për disa, një banjë relaksuese do t'ju ndihmojë, dhe për të tjerët, një shëtitje e lehtë. Kujdesuni për shëndetin tuaj.

binjakë

Ju mund të merrni një çmim për punën tuaj ose të fitoni të ardhura të konsiderueshme nga puna, shitjet ose tregtia juaj. Kujdes nga shpenzimet e panevojshme, jini praktik dhe bëni blerje të zgjuara. Sa më shumë të shoqëroheni, aq më shumë besim rrënjosni te partneri juaj dhe dëshirë më e madhe për të shijuar ngrohtësinë dhe dhuntinë tuaj argëtuese. Ky është momenti i duhur për martesë, pushtim apo thjesht flirtim. Afërdita ndikon pozitivisht tek ju dhe ju bën të dashur për ata që ju rrethojnë dhe sjell hijeshi në mënyrën tuaj të komunikimit. Përkushtojuni sportit dhe rekreacionit që do t'ju ndihmojë të shpenzoni energjinë e tepërt në mënyrë konstruktive. Jeni në një periudhë të shkëlqyer, ndaj nuk jeni të kërcënuar nga strese të mëdha apo çrregullime shëndetësore.

Kancer

Edhe pse nuk do të jetë e lehtë për ju për faktin se do të jeni të mbingarkuar, mos e kurseni veten. Mundësitë më të mira nuk do të vijnë, ndaj përdorni energjinë, njohuritë dhe talentin tuaj dhe përqafoni shanset. Mos jini kaq të fokusuar në punë. Në vend të kësaj, shkoni diku në det me familjen dhe argëtohuni, sepse ndryshimi i ambientit do të ketë një efekt stimulues në marrëdhënien tuaj. Beqarët do tërhiqen nga një person që gëzon një reputacion të lartë në rrethet e tyre shoqërore dhe të biznesit. Shqetësimet e biznesit ose familjes do të ndikojnë në shëndetin tuaj. Shumica e problemeve do të jenë të lidhura ngushtë me stresin e akumuluar.

Dashuri

Ju do të jeni në gjendje të përballoni një sërë përgjegjësish pa asnjë problem. Nëse jeni të përfshirë në një biznes që lidhet me komunikimin, do të krijoni kontakte të rëndësishme që do të jenë shumë të dobishme në të ardhmen. Afërdita kalon në shenjën tuaj më 12 gusht. Luanët beqarë duhet t'i kushtojnë vëmendje një personi interesant i cili do t'i pushtojë jo vetëm me pamjen e tyre tërheqëse, por edhe me aftësitë e tyre intelektuale të lakmueshme. Marrëdhëniet dhe marrëdhëniet martesore do të forcohen më tej nga komunikimi cilësor. Për shkak të rraskapitjes dhe lodhjes, imuniteti juaj ulet, ndaj pasuroni dietën tuaj me fruta dhe perime të freskëta. Do të keni një nevojë të shtuar për një jetë më të pasur shoqërore dhe dalje, por edhe për të ndjekur hobi të lënë pas dore.

Virgjëresha

Çdo gjë që ju ka ndaluar dhe ju mundon me pasigurinë e saj do të ecë përpara. Do të jeni të hapur për të përvetësuar njohuri të reja. Do të shpreheni me zgjidhje kreative dhe praktike. Në dashuri, përvojat e kaluara do të ndikojnë në ngjarje dhe do të ulin kënaqësinë tuaj me situatën aktuale. Keni tendencë të fshehni ndjenjat tuaja. Do ta keni të vështirë ta kuptoni partnerin – mos u bëni kaq dyshues. Akuzat tuaja ndaj të dashurit tuaj janë të papërshtatshme dhe të ekzagjeruara. Pavarësisht kontakteve të këndshme me mjedisin, këtë javë do t'ju duhen momente vetmie dhe pushimi për të mbledhur më shumë energji.

Peshorja

Këtë javë do ta keni të vështirë të gjeni motivim për të kryer edhe detyrat më banale. Do t'ju duhet të merrni përsipër një pjesë të punës së kolegëve dhe të punoni më shumë për jetesën e dikujt tjetër. Disa njerëz përpiqen të abuzojnë me mirësinë tuaj. Kjo javë është e shkëlqyer për çdo gjë që lidhet me udhëtimet apo kontaktet me vende të largëta. Peshoret mund të takojnë një dashuri të re, në një udhëtim ose duke qëndruar në një destinacion bregdetar. Marrëdhënia juaj do kthehet shumë shpejt në një lidhje pasionante. Përmirësoni jetën tuaj shoqërore dhe lini mënjanë punën. Keni nevojë për sa më shumë argëtim dhe shoqëri të mirë.

Akrepi

Detyrimet do të kërkojnë më shumë përpjekje mendore nga ju. Kini kujdes që të mos ju dëmtojë askush për sa i përket financave. Mund të përparoni, por dikush do t'ju kundërshtojë me forcë ose do t'ju mbajë prapa. Punoni më shumë në komunikimin me partnerin, sepse marrëdhënia juaj mund të përkeqësohet seriozisht. Kriza e dashurisë do intensifikohet nga fundi i javës. Partneri do ju vërë në vështirësi dhe do ju duhet të vendosni diçka shpejt. Nëse jeni beqarë, shumë shpejt në jetën tuaj do të hyjnë njerëz të rinj. Këtë javë do të ndjeni lodhje të shtuar, nervozizëm dhe pagjumësi. Më së miri do të shpëtoni nga lodhja mendore dhe dekoncentrimi me një konsum të shtuar të vitaminave dhe një mënyrë jetese të rregullt.

Shigjetari

Lidhjet dhe njohjet do të jenë vendimtare për përparimin. Nëse bashkëpunoni me vende të huaja, ju presin lajme pozitive. Fati do ju shoqërojë gjatë provimeve dhe sipërmarrjeve financiare. Disa do të lulëzojnë. Sharmi juaj dhe veçanërisht aftësitë tuaja komunikuese do të kontribuojnë në suksesin në dashuri. Mund t'ju ndodhë një dashuri e re ose do të hekurosni mosmarrëveshjet me partnerin dhe do të filloni nga e para. Nëse jeni të martuar, janë të mundshme grindjet e përkohshme për shkak të dallimeve në karakter. Jeni në një periudhë të shkëlqyer, ndaj nuk duhet të keni shumë probleme. Nëse ka, ato do të jenë kalimtare dhe nuk do të lënë pasoja. Përkushtojuni kujdesit dhe zbukurimit të trupit, ndryshoni modelin e flokëve dhe ngjyrën e flokëve.

Bricjapi

Mundësia për të avancuar ose për të arritur një nga bizneset tuaja do të ketë shumë punë jashtë orarit. Partneritetet e reja, rinovimi i marrëdhënieve të vjetra dhe të provuara, madje edhe bashkëpunimi me dikë nga rrethi familjar janë të mundshme. Partneri do t'ju ofrojë më shumë mbështetje, por jo vërshime dashurie. Ndoshta arsyeja është xhelozia juaj që e largon atë nga ju. Ulni mosbesimin dhe marrëdhënia do të forcohet. Nëse jeni në një lidhje, do të duhet shumë tolerancë reciproke për t'i bërë gjërat të funksionojnë. Pavarësisht orarit të ngjeshur dhe të ngjeshur ditor, do të jeni plot energji. Është e mundur shfaqja e lodhjes psikologjike dhe sakrificës së tepërt për mirëqenien e vet.

Ujori

Marrëdhënia me kolegët do të vuajë për shkak të mungesës së komunikimit dhe bashkëpunimit. Këtë javë do t'ju mungojë motivimi dhe puna juaj do të kritikohet. Prej jush pritet e pamundura, ndaj kjo barrë do t'ju shqetësojë. Mos lejoni që të afërmit dhe prindërit të prishin harmoninë tuaj të dashurisë me këshillat e tyre. Qetësoni temperamentin tuaj sepse grindjet nuk do t'ju ndihmojnë të arsyetoni siç duhet. Shmangni tendencën për të ekzagjeruar, pasi kjo vetëm do ta largojë partnerin tuaj nga ju. Trupi juaj do të ketë nevojë për më shumë pushim dhe gjumë. Përndryshe, prisni një rënie të imunitetit dhe rritje të nervozizmit. Kujdesuni për shëndetin tuaj sepse disa situata, veçanërisht ato të biznesit, do t'ju bëjnë mjaft të dobët dhe nervozë.

Peshqit

Lëvizja e Mërkurit në fushën tuaj të biznesit do të ndikojë në një rritje të fitimeve ose do t'ju inkurajojë të bëni investime më të mëdha, për shembull në pasuri të paluajtshme. Nëse jeni duke pritur një dhuratë ose trashëgimi të vlefshme tani, ka shumë gjasa për një buzëqeshje të madhe në fytyrën tuaj. Do të jeni dyshues ndaj partnerit, gjë që do të sjellë përplasje verbale. Kontrolloni durimin tuaj dhe mendoni me kujdes përpara se të filloni të fajësoni. Disa mund të fillojnë të pëlqejnë një person të ri. Do e kuptoni se e keni neglizhuar pak pamjen tuaj. Është koha për të rinovuar veten me diçka. Është një kohë e mirë për të filluar të kujdeseni për veten.

Video e ditës