Horoskopi i madh javor (4-10 korrik): Binjakët do të shijojnë romancën, Akrepat presin sprova

horoskopi javor
Çfarë parashikojnë yjet për këtë javë? Ilustrimi: SP. / Foto: NASA, RawPixel

Dash

Këtë javë në punë do të jeni të padurueshëm, të prirur ndaj kritikave dhe të pavullnetshëm për të pranuar gabimet tuaja. Edhe pse do shkaktoni vetë konflikte, do ju bezdis mungesa e stabilitetit dhe besimit në marrëdhëniet ndërpersonale. Në fushën e dashurisë, mund të përballeni me një marrëdhënie me një person që jeton në një qytet tjetër ose të takoni dikë përmes një shoku që do t'ju tërheqë për shkak të pikëpamjeve të tij për jetën dhe inteligjencën. Një jetë sociale më aktive do t'ju ndihmojë të jeni më të relaksuar dhe për këtë arsye më të pasionuar. Kaloni sa më shumë kohë në natyrë, por shmangni lëvizjet në mot të nxehtë.

Dem

Do të siguroheni për popullaritetin tuaj në disa qarqe biznesi. Përqendrohuni më shumë në miqësitë e dobishme dhe marrëdhëniet e biznesit sesa në punën e vetësakrifikuar dhe shterruese. Në fushën e dashurisë ju presin një sërë ngjarjesh, takimesh dhe udhëtimesh, të cilat do t'ju mbushin me gëzim. Do të përcaktoni me maturi dëshirat tuaja të dashurisë dhe do ta drejtoni drejt energjinë tuaj emocionale. Partneri juaj do t'ju inkurajojë dhe motivojë të provoni veten në punë. Do të keni sukses edhe në bashkëpunimin e përbashkët biznesor. Marsi hyn në shenjën tuaj, ndaj përpiquni të çlironi nervozizmin dhe tensionin tuaj me disa teknika relaksimi. Merrni disa ditë pushim.

binjakë

Disa punë të pavarura do t'ju sjellin më shumë para nga sa prisnit. Nëse merreni me diçka që lidhet me turizmin, mikpritjen, gazetarinë, median apo telekomunikacionin, kjo javë do të jetë e suksesshme në çdo kuptim. Afërdita do të jetë në shenjën tuaj dhe do të hapë derën e botës së romancës. Rreth jush do të ketë gjithnjë e më shumë kërkues, kështu që nuk do të mund të ankoheni se jeni të mërzitur. Shumë Binjakë do të gjejnë shpirtin binjak, do të përjetojnë puthjen e tyre të parë, do të zgjidhin problemet martesore ose do ta çojnë një marrëdhënie ekzistuese në një nivel të ri.

Kancer

Do të kërkoni burime të reja informacioni dhe do të jeni të përditësuar me ngjarjet. Njerëzit do të kërkojnë këshilla ose mendim nga ju, do të vlerësojnë atë që thoni ose bëni. Shumë do t'ia dalin mirë në rolin e liderit dhe Merkuri do t'i ndihmojë në këtë. Dikush ju ngjall ndjenja, por arsyeja ju thotë të qëndroni larg. Qasja juaj është e saktë. Mos e humbni kokën përpara se të jeni të sigurt se pala tjetër është e sinqertë. Problemet e banimit dhe financiare do ju mundojnë dhe do jenë temë diskutimi për Gaforret që janë në një lidhje serioze apo martesë. Mbani një buzëqeshje në fytyrën tuaj, mos lejoni që dikush t'ju prishë humorin.

Dashuri

Disa ndryshime në punë ju shtyjnë të punoni më ngushtë me kolegët tuaj. Nuk përjashtohen grindjet dhe mosmarrëveshjet, por do i përballoni me sukses. Mos shpenzoni shumë energji mendore dhe fizike duke u përpjekur të provoni se keni të drejtë. Afërdita te Binjakët do të nxjerrë në pah atraktivitetin tuaj dhe do t'i inkurajojë njerëzit përreth jush që t'ju vëzhgojnë dhe t'ju njohin. Do të tërhiqeni nga njerëz të arsimuar dhe shpirtëror me të cilët mund të bisedoni me orë të tëra. Mundohuni të lëvizni sa më shumë në kohën tuaj të lirë dhe të kaloni kohë në ajër të pastër. Bashkohuni me miqtë tuaj, përdorni nxitimin e energjisë pozitive, do të jeni një mysafir i mirëpritur në festën e të gjithëve.

Virgjëresha

Dikush do t'ju kërkojë këshilla dhe eprorët do të mbështeten më shumë tek ju. Këtë javë do të jeni veçanërisht të aftë për t'u marrë me rivalët dhe për të zgjidhur problemet - intuita do të jetë arma juaj më e fortë. Ju nuk do të jeni të sigurt për ndjenjat tuaja apo dyshoni në partnerin tuaj. Mos u tërhiq në vetvete, por fol me personin që do. Xhelozia do ta prishë marrëdhënien pa nevojë. Nëse jeni vetëm, ju pret një dashuri e re që “fshihet” tek një person që njihni nga më parë. Njerëzit përreth jush do të vënë re një përmirësim të humorit tuaj në fund të javës dhe do të merrni edhe komplimente për pamjen tuaj fizike. Do të ndiheni mirë, dhe me optimizëm dhe humor të mirë do të jeni të preferuarit në shoqëri.

Peshorja

Marsi në Demi do të nxjerrë në pah kokëfortësinë tuaj dhe do të shkaktojë pengesa në përmbushjen e planeve, ndaj qetësohuni sidomos nëse merreni me çështje pensioni, sigurimesh shëndetësore apo financiare. Fillimet e reja të dashurisë ju presin. Këtë javë mund të afroheni më shumë me një person që jeton në një qytet tjetër dhe ata që janë me pushime këto ditë kanë një shans veçanërisht të lartë për të bërë njohje të reja. Shmangni përpjekjet e tepërta dhe gjeni një mënyrë adekuate për të lehtësuar stresin. Keni nevojë për pushim dhe sa më pak stres psikofizik. Qëndroni larg njerëzve që kërkojnë shumë nga ju, sepse ata vetëm do t'ju lodhin.

Akrepi

Ditë të mbushura me tundime dhe trazira ju presin. Nervat tuaja janë "të holla" dhe toleranca juaj e ulët. Në disa situata në punë krenaria juaj do të lëndohet, por përpiquni të mos e shfaqni para të tjerëve. Pavarësisht rrethanave, është i mundur përparim i madh, të cilin sigurisht e meritoni. Në dashuri do të zbulohen disa sekrete, ndaj do ia zbuloni partnerit në një dritë të re. Kjo do t'ju ndihmojë të pastroni dyshimet tuaja dhe të ecni përpara me një ndërgjegje të pastër. Beqarët mund të bien në dashuri me një person të komplikuar me të cilin komunikimi do jetë i vështirë. Një mënyrë jetese hedoniste mund të shkaktojë probleme shëndetësore. Ndryshimet e shpeshta të humorit janë të mundshme këtë javë. Kushtojini pak më shumë kohë vetes dhe nevojave tuaja.

Shigjetari

Do të jeni të rrethuar nga njerëz me arsim të lartë ose të suksesshëm, të cilët mund t'ju ndihmojnë në karrierën tuaj. Udhëtimet dhe marrëdhëniet me të huajt ju presin. Cilësitë tuaja do të jenë më të dukshme se kurrë. Këtë javë do të jeni më afër realizimit të një marrëdhënieje më të thellë me një person të besueshëm dhe serioz, i cili nuk do iu drejtohet lojërave të prapaskenave, por do t'ju tregojë hapur se çfarë do. Nëse jeni në një lidhje të gjatë ose martesë, kjo është një javë e shkëlqyer për të pushuar dhe për të rizgjuar romancën. Filloni të merrni më shumë përgjegjësi për shëndetin tuaj. Mund të përballeni me lodhje mendore më të theksuar, kështu që do të jeni nervoz.

Bricjapi

Do të ndjeni rënie energjie dhe pagjumësi, ndaj do të vonoheni me ekzekutimin e detyrimeve të biznesit. Mos vononi vendimet e rëndësishme, kontaktet me administratën dhe nënshkrimin e dokumenteve. Nëse keni mundësi, mund të përdorni vërtet disa ditë pushimi. Në dashuri nuk do të mjaftoheni me biseda sipërfaqësore. Gjithçka do të duhet të jetë e thellë, e fortë, madje edhe pak dramatike. Në mënyrë të pazakontë, njerëz të ndryshëm do të hyjnë në jetën tuaj dhe do t'ju pëlqejë dikush që shquhet në shoqëri me performancën e tij të sigurt dhe sharmin e pamohueshëm. Përfshini disa aktivitete sportive. Është një kohë ideale për të filluar gjimnastikën ose palestrën!

Ujori

Projektet ose ndryshimet e reja janë në horizont që do të kërkojnë punë jashtë orarit, kalimin në një hapësirë ​​të re pune dhe madje edhe edukim të shpejtë shtesë. Do të përshtateni lehtësisht me kushtet e reja. Afërdita vazhdon t'ju "llas" me mundësi të favorshme, duke u dashuruar dhe duke hyrë në marrëdhënie të reja. Nëse jeni të martuar, do të përballeni me grindje të vogla dhe padurim, por edhe një dëshirë të ndërsjellë për pajtim. Nervozizmi mund të shkaktojë pagjumësi, ndaj gjeni një mënyrë të përshtatshme për të çliruar zhgënjimet tuaja. Mos i kënaqni aq shumë të tjerët, veçanërisht familjen tuaj dhe mendoni kaq pak për veten tuaj.

Peshqit

Mërkuri në Gaforre ju sjell mundësi më të favorshme biznesi. Gjithçka që ishte “ngulur” tani do të vazhdojë rrugën e saj. Është koha për të shijuar frytet e punës suaj. Do të jeni veçanërisht krijues dhe plot ide. Kolegët tuaj do t'ju admirojnë. Mos e thelloni me heshtje keqkuptimin me partnerin. Një bisedë e hapur do t'ju sjellë lehtësim të dyve. Nëse jeni beqarë, këmbëngulja juaj për të fituar personin që ju pëlqen më në fund do të shpërblehet.

Video e ditës