Horoskopi i madh javor (28.11/04.12-XNUMX/XNUMX): Mbështetuni në zërin tuaj të brendshëm

horoskopi javor
Çfarë parashikojnë yjet për këtë javë? Ilustrimi: SP. / Foto: NASA, RawPixel

Dash

Në dashuri nuk do jetë aq e vështirë dhe tjetërsimi do të ulet. Pavarësisht kësaj, disa do të mendojnë për mundësi më të mira dashurie. Zgjohuni dhe shkoni mes njerëzve. Mos e lini veten vetëm, pranoni çdo ftesë për t'u shoqëruar, veçanërisht nga miqtë. Do ta imagjinoni veten në rolin e një bamirësi. Shumë do të balancojnë me të vërtetë përgjegjësitë e punës. Kolegët do të jenë të lumtur të mbështeten tek ju. Në të njëjtën kohë, ju do të inkurajoni zhvillimin e ideve ose teknologjive krejtësisht të reja.

Dem

Në marrëdhëniet personale, bashkimi dhe mirëkuptimi do të bëhen gjithnjë e më të rëndësishme për ju. Në këtë mënyrë ju do t'i hapni kartat me besim dhe shpresoni se pala tjetër do t'ju pranojë plotësisht. Gjithçka tregon që ju të keni sukses. Vetëm mos nxitoni. Do të provoni variacione të ndryshme të planit të punës. Kjo do t'ju sjellë gëzim sepse nuk do të jetë e mërzitshme. Artistët përballë publikut do të kenë gjithnjë e më shumë punë dhe duartrokitjet nuk do të mungojnë. Punonjësit në aktivitetet zyrtare do të kenë më shumë punë.

binjakë

Ju do të investoni energjinë tuaj të madhe në forcimin e marrëdhënies me personin e dashur. Do të jetë një përpjekje e madhe me pak rezultate. Do përdorni ide origjinale që ndonjëherë do të habisin palën tjetër. Megjithatë, ju do të pranoheni. Në frontin e karrierës, ju e kuptoni se është koha për të luftuar. Jeni më të gatshëm të shprehni qartë dhe me zë të lartë qëndrimin tuaj dhe nëse dikush nuk pajtohet me të, do të paraqisni argumente. Nuk do të dorëzoheni derisa të arrihet një kompromis. Mbështetuni në zërin tuaj të brendshëm.

Kancer

Kontaktet do të bëhen pak më të rralla, por do të ndjeni se është perfekte për ju, sepse keni nevojë për paqe, madje edhe vetmi. Do të arrini të analizoni të kaluarën tuaj të dashurisë dhe më pas të dilni sërish në shoqëri. Dhe kështu në mënyrë alternative. Ndoshta do të mbështeteni nga njerëz profesionistë, sepse ata do të njohin cilësitë tuaja. Do të jeni të kënaqur, megjithëse do të ndjeni pasojat e lehta të lodhjes së grumbulluar. Tani mund të punoni pak më lehtë dhe pa presion. Mbështetuni tek ata që ju mbështesin.

Dashuri

Në jetën private do të ketë një përmirësim të pjesshëm, por sërish do të jeni të prirur për zvarritje. Më së miri do të ishte t'i kushtoni më shumë vëmendje palës tjetër dhe të pranoni sugjerimet e tyre. Kjo do të ishte mirë për ne të dy. Disa do kenë probleme me financat. Disa do të gjejnë një mënyrë krejtësisht të re dhe të pazakontë për të fituar para. Mund të mos jetë plotësisht e ligjshme, ndaj do të ishte mirë të kontrollohej se çfarë mund dhe çfarë nuk mund të bëhet në mënyrë që ata të mos hyjnë në telashe me ligjin më vonë. Disa do të udhëtojnë për punë.

Virgjëresha

Nëse gjërat ngecin mes jush dhe partnerit tuaj, ndoshta të dy do të hapeni dhe do të përpiqeni të sqaroni pritshmëritë tuaja. Herë pas here do të ketë sjellje të pahijshme, por do të jetë e papërfillshme. Mundohuni të jeni pak më të butë me njëri-tjetrin. Atmosfera në vendin e punës do përmirësohet. Do të punoni më lehtë, megjithëse do të ketë më shumë punë. Stafi sportiv do të arrijë rezultate të mira. Punonjësit në veprimtaritë pedagogjike do të tregojnë atë që dinë. Do të ketë shumë ide të reja.

Peshorja

Do të bëheni më të qetë dhe më të qetë. I dashuri juaj do të lehtësohet kur vëreni se jeni qetësuar. Të dy do të jeni të kënaqur. Ata që janë ende beqarë mund të fillojnë të ndjejnë intimitet me një person që nuk është nga zona e tyre. Në punë shumë do duan t’i kalojnë kufijtë, por do të shohin që nuk është kështu. Disa nga ëndrrat tuaja në përplasje me realitetin do të humbasin çdo kuptim. Pranojeni këtë si një fazë të maturimit tuaj. Dëgjoni të tjerët, bashkëpunoni dhe do të keni mbështetjen e tyre.

Akrepi

Kërkesat tuaja personale do bëhen pak më diskrete dhe në një farë mënyre do jeni më pak kërkuese. Nuk do keni më atraksione të rëndësishme, por do mund të shijoni shumë situata të vogla dhe të zakonshme. Është mirë sepse e njihni vërtet partnerin. Përsa i përket karrierës, keni kontakte të vendosura mirë, sidomos për të gjitha idetë dhe projektet e reja. Ju do të balanconi midis aksesit të hapur dhe diskrecionit. Disa gjëra do t'i mbani për vete sepse këtë do t'ju thotë zëri juaj i brendshëm.

Shigjetari

Gjatë kësaj jave, disa gjëra në jetën tuaj private do të fillojnë të bien në vend. Keqkuptimet e vogla do të jenë pjesë e përditshmërisë që nuk duhet t'i kushtohet më shumë rëndësi. Dëgjoni dhe ndiqni zemrën tuaj. Në këtë mënyrë nuk do të ketë gabime. Në komunikimet dhe kontaktet e biznesit, shmangni shfaqjen e hapur të emocioneve. Thjesht sepse dikush mund t'ju perceptojë si një person joprofesionist. Matni kur dhe sa emocione duhet të shfaqen. Ju po shkoni drejt njohurive të reja.

Bricjapi

Do të bëheni të shoqërueshëm. Ata që janë ende beqarë do ta kalojnë pjesën më të madhe të kohës së lirë me rrethinat e tyre të afërta. Gjetja e njohjeve të reja do jetë shumë e lehtë dhe nuk përjashtohet edhe dashuria. Ata që merren me punë private mund të marrin një angazhim shtesë që nuk do t'u pëlqejë. E njëjta gjë vlen edhe për punën nga shtëpia. Do të ketë nga ata që do të iniciojnë ndryshime në hapësirën ku qëndrojnë, punojnë apo jetojnë. Ata do të duhet të projektojnë gjithçka së pari.

Ujori

Do të bëhet më interesante për ju, sepse do të ketë emocione mes njerëzve të seksit të kundërt. Prandaj, ata që janë ende në kërkim të një shpirti binjak do të gjejnë më lehtë mundësi dashurie. Ata që janë në një lidhje do shkëmbejnë fjalë të buta që do kenë efekt. Do keni vështirësi financiare, por zgjidhja është në horizont. Fokusi juaj i interesit tani do të zhvendoset në njohuri më të larta. Shumë do të kërkojnë të përmirësojnë ekspertizën e tyre. Ata që studiojnë me siguri do të përfitojnë. Kushdo që dëshiron mund të regjistrohet në një kurs shtesë.

Peshqit

Ata që janë në lidhje të gjata do të kenë gjithnjë e më shumë nevojë për shoqëri, ndaj do të jenë shpesh mysafirë në festa të ndryshme. Ata do të jenë mirë, përveç se do të ketë pak grindje. Por do të jetë një nxitje për ta. Ata që ende kërkojnë një shpirt binjak do të udhëtojnë. Në nivelin e karrierës, ata që kërkojnë diçka të re ose të thellë do të kenë një shans për ta njohur atë. Diçka që do të pasurojë karrierën e tyre do të jetë e arritshme. Kjo do t'i inkurajojë ata të punojnë edhe më shumë. Pothuajse të gjithë në punë do tregojnë kreativitet.

 

Video e ditës