Horoskopi i madh javor (26.09-02.10): Akrepat do kontaktojnë me shumë persona, Demi do reagojë shpejt.

horoskopi javor
Çfarë parashikojnë yjet për këtë javë? Ilustrimi: SP. / Foto: NASA, RawPixel

Dash

Puna dhe komunikimi me njerëzit këtë javë nuk do të dalin jashtë kontrollit. Pra, kini kujdes se çfarë thoni, mos bëni premtime që nuk mund t'i mbani. Mundohuni të kurseni sa më shumë sepse ju presin shpenzime të paplanifikuara që lidhen me familjen dhe familjen. Ndoshta një person që nuk është i interesuar për ju do të bie në dashuri me ju, ose do të përpiqeni të harroni problemet martesore me flirte të herëpashershme. Nëse jeni beqarë pasurojeni jetën tuaj shoqërore sepse ju presin shumë njohje, flirte dhe miqësi premtuese. Përqendrimi juaj do të përmirësohet ndjeshëm, kështu që do të jeni më pak të lodhur dhe të stresuar. Përfitoni sa më shumë nga ditët që keni përpara.

Dem

Do të mendoni shpejt, do të reagoni shpejt dhe do të tregoni një sasi të madhe shkathtësie biznesi që do t'ju lejojë t'i provoni veten shefave tuaj. Gjithsesi, mos e shtyni veten në ballë gjatë gjithë kohës sepse do të humbni shumë pikë me bashkëpunëtorët. Mund të takoni një person që do t'ju japë një ndjenjë sigurie dhe përkatësie. Do i dorëzoheni ngjarjeve pa dëshirën për t’i përshpejtuar, ndaj lidhja e re e dashurisë do zhvillohet spontanisht dhe në mënyrë romantike. Për disa, flirtimi në vendin e punës është i mundur. Mërkuri në Virgjëreshë do të jetë përgjegjës për sharmin dhe humorin tuaj të mirë këtë javë. Do të jeni llafazan dhe do të shijoni biseda të qeta në shoqëri.

binjakë

Do të luftoni me vendosmëri për interesat tuaja. Pavarësisht ngatërresave të individëve, do të keni forcë të mjaftueshme për të kapërcyer pengesat. Bëni punën tuaj dhe mos merrni pjesë në intriga dhe thashetheme. Do t'ju pëlqejë të luani me fjalët dhe të mposhtni partnerin tuaj. Do të kaloni shumë kohë duke folur në telefon, duke shkruar dhe dërguar mesazhe sms me përmbajtje “hot”. Nëse keni një situatë të ndërlikuar dashurie, problemet mund të fillojnë të zgjidhen këtë javë. Këtë javë do të keni një sasi të shtuar të përgjegjësive, të cilat mund t'ju lodhin jo pak. Prandaj, është e rëndësishme të gjeni ekuilibrin e duhur midis punës dhe pushimit dhe të gjeni momente relaksi vetëm për veten tuaj.

Kancer

Këtë javë nga ju pritet më shumë përgjegjësi dhe eprorët do t'ju besojnë detyra që normalisht janë përgjegjësi e të tjerëve. Do të jeni të pazëvendësueshëm. Do të shkëlqeni në çështjet tregtare dhe administrative. Nëse e gjeni veten në një keqkuptim me partnerin tuaj, tregoni forcën tuaj në rrethana specifike - mos e lejoni veten të jeni të dobët. Vepro, kjo është mënyra më e lehtë për të kapërcyer krizën. Mos lejoni që të gjithë në familje të mbështeten tek ju. Forca juaj nuk është e pashtershme! Kujdesuni për shëndetin tuaj. Përqendrimi juaj do të jetë gjithashtu në rënie - kompensoni këtë me ushqimin dhe gjumin e duhur.

Dashuri

Mund të pranoni një ofertë të re që nuk do t'ju marrë shumë kohë dhe do t'ju sjellë para të mira. Në situata të tensionuara do të keni mbështetje nga individë që nuk do ta kishit menduar kurrë se do t'ju ndihmonin. Për disa gabime do e falni partnerin, kështu që do kaloni më mirë, ndonëse do ketë ende njëfarë tensioni. Luanët beqarë mund të gjenden në mes të një historie të re dhe plot pasion dashurie. Marsi te Binjakët kujdeset për shëndetin tuaj, kështu që ju mund të mburreni me imunitet të mirë. Do të jeni të komunikueshëm dhe miqësor.

Virgjëresha

Nuk do keni frikë nga përgjegjësitë e reja, por do të njihni një mundësi për veten në to. Shumë Virgjëresha do i shfrytëzojnë me mjeshtëri rrethanat me fat, por nuk përjashtohet mundësia e shpenzimeve të paparashikuara dhe të shtuara, ndaj bëni kujdes. Periudha e grindjeve dhe tensionit është pas jush. Do të përshtateni lehtësisht me situatën e re dhe do t’i përshtatni interesat tuaja me partnerin. Gatishmëria për të bërë lëshime do të sjellë kënaqësi reciproke. Nëse jeni beqar, dikush ju do dhe po bën gjithçka për t'ju vënë re. Ndryshimi i flokëve tuaj ose blerja e rrobave të reja do të jetë një nxitje e vërtetë për besimin tuaj.

Peshorja

Jeni të qëndrueshëm dhe të orientuar drejt qëllimeve. Nuk do ta lejoni veten të tërhiqeni përballë pengesave dhe kufizimeve. Qasja juaj praktike ndaj problemeve do t'ju lejojë të gjeni zgjidhje të shpejta për të gjitha situatat. Afërdita në shenjën tuaj ju prezanton një periudhë romantike në të cilën do të lindin histori të reja dashurie. Do jeni më të gatshëm për të rrezikuar apo për t'u përfshirë në disa lojëra dashurie, madje do merrni iniciativën në dashuri, duke trokitur kështu personin që ju pëlqen. Për shkak të Venusit dhe Diellit në shenjën tuaj, do të ndjeni një fluks të shtuar energjie dhe humor të mirë. Nuk do t'ju mbajë në vend, kështu që do të jeni vazhdimisht në lëvizje. Mos e hiqni buzëqeshjen nga fytyra.

Akrepi

Do të kontaktoni me një numër të madh njerëzish, do të jeni një negociator i aftë dhe do të keni fat në tregti dhe ndërmjetësim. Ju do të jeni në gjendje të përafroni qëllimet tuaja me qëllimet e mjedisit. Nëse doni të fitoni zemrën e dikujt, do t'ju duhet vetëm durim dhe takt. Shfaqja e ndjenjave tuaja shumë shpejt mund të largojë dikë nga ju, ndaj mos nxitoni për asgjë. Ju mund të rindezni një marrëdhënie nga e kaluara dhe për disa, një ish-partner mund të shkaktojë probleme. Shumë do ta kenë zili figurën tuaj të mirë, por ju nuk do të jeni të kënaqur. Me ushtrime intensive dhe duke hequr dorë nga disa lloje ushqimesh, do të përpiqeni të skalitni trupin tuaj në përsosmëri. Jini të moderuar.

Shigjetari

Do të kërkoni zgjidhje dhe përgjigje në vendet e gabuara dhe nga njerëzit e gabuar. Do të dyshoni në aftësitë tuaja, por bëhet fjalë për rrethana që nuk janë në anën tuaj. Përmirësimet vijnë së shpejti. Gjithçka do të përmirësohet për ju këtë javë, kështu që martesat e prishura do të fillojnë të rikuperohen. Nëse ka ende mosmarrëveshje, mos u dëshpëroni, sepse në fund të javës edhe kjo do të përfundojë. Beqarët do hyjnë në kontakt me dashurinë e dikurshme dhe do fillojnë sërish me më shumë zjarr se më parë. Teprimi me ushqimin dhe pijet do të çojë në çrregullime të tretjes, si dhe në disa kilogramë të tepërt.

Bricjapi

Disa kolegë nuk e mbështesin mënyrën tuaj të punës, por ka edhe nga ata që dukshëm pengojnë përparimin tuaj. Por ju keni gjithnjë e më shumë forcë dhe energji për të arritur fitoret tuaja të vogla. Planet janë të realizueshme. Zjarri i tepërt, si pasojë e nxitimit, do të përbëjë një kërcënim për Bricjapët në idilin e tyre të dashurisë. Me naivitet do të nxitoni në aventura që mund të rrezikojnë martesën apo lidhjen tuaj. Dhomat me tym dhe të ngushtë do t'ju dëmtojnë. Mundohuni të qëndroni sa më shumë në ajër të pastër. Shmangni korrigjimet e mëdha kozmetike, si dhe çdo stres të madh që mund të rezultojë në lëndim.

Ujori

Periudha është e favorshme për trajnime dhe biznes me jashtë. Mund t'ju ofrohet mundësia për arsimim të mëtejshëm ose një ofertë pune në një qytet tjetër. Nuk do të pendoheni nëse e pranoni. Do të shfrytëzoni çdo mundësi për të qëndruar në kontakt me dashurinë tuaj, qoftë me telefon, email apo mesazhe me tekst. Ujorët e lumtur në dashuri do të shijojnë të gjitha përfitimet e jetës së bashku, pavarësisht mosbesimit të partnerit të tyre ndaj jush. Provojini atij se nuk ka arsye për të dyshuar. Ndikimi i bukur i Venusit do të jetë përgjegjës për pamjen tuaj të bukur, si dhe për sharmin që rrezatoni. Dhe jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë, kështu që të bini në dashuri do t'ju bëjë të ndiheni mirë.

Peshqit

Do ndjeni rritje te energjise ne pune dhe do jeni me te përqendruar. Ka mundësi të bëni një ofertë që do t'ju zgjidhë problemet financiare. Suksesi i biznesit është i sigurt nëse merreni me gjëra që lidhen me bankën, tregtinë dhe ekonominë. Interesat tuaja dhe interesat e partnerit tuaj mund të ndryshojnë për një periudhë kohore. Për të shmangur dyshimet dhe mosbesimin, flisni sa më sinqerisht dhe hapur. Jeni në një periudhë të trazuar, kështu që beqarët mes jush mund të fitojnë dashurinë e dikujt. Më të ndjeshëm mes jush mund të vuajnë nga ankthi dhe luhatjet e shpeshta të humorit.

Video e ditës