Horoskopi i të dielës së madhe (24-30 janar): Virgjëreshat përballen me takimin fatal, Akrepat nuk nënshkruajnë kontrata…

horoskopi javor
Çfarë parashikojnë yjet për këtë javë? Ilustrimi: SP. / Foto: NASA, RawPixel

Një takim fatal për Virgjëreshat është i mundur që mund të ndryshojë rrënjësisht jetën e tyre. Akrepat duhet të shmangin gjërat që përfshijnë punën me numra, udhëtimet ose nënshkrimin e kontratave

Dash

Shefat do t'ju japin një dorë pajtimi dhe mbështetje thelbësore për t'ju ndihmuar të realizoni planet tuaja. Puna në grup do të sjellë rezultate të shkëlqyera. Konkurrenca do t'ju trokasë në derën tuaj, por mos lejoni që kjo t'ju demotivojë. Një Ujor do t'ju ndihmojë të zgjidhni rrëmujën në jetën tuaj të dashurisë. Do i kuptoni më qartë motivet e sjelljes së ndryshueshme të partnerit. Pajtohu dhe fillo nga e para, sepse gjithmonë ia vlen të investosh në marrëdhënie.

Dem

Kini kujdes në vendimet tuaja, sepse kjo javë do t'ju sjellë tronditje dhe pasiguri të papritura për shkak të rrethanave që nuk mund të ndikoni. Shikoni se çfarë bëjnë të tjerët pas shpine. Do të ndjeni gjithnjë e më shumë dashuri për partnerin, kështu që marrëdhënia juaj do të depërtohet me harmoni dhe paqe të shtuar. Demat pa lidhje mund të gjenin shpirtin e tyre binjak. Një njohje e re është në horizont, ndaj mos refuzoni ftesën e një shoku për t'u takuar dhe për të dalë diku.

binjakë

Do kryeni detyrat e përditshme të punës, veçanërisht ato që i keni lënë pas dore në të kaluarën. Shumë do të kërkojnë të konsolidojnë statusin e tyre në botën e biznesit, në të cilën udhëtimet e biznesit do të luajnë një rol të rëndësishëm. Disa informacione për partnerin tuaj nuk do të jenë të disponueshme për ju, ndaj do të mërziteni dhe do të bëni lëvizje të fshehta për të kuptuar pse nuk ju telefonon apo pse vjen më vonë në shtëpi. Por do të kuptoni se nuk ndodh asgjë që do të prishë jetën tuaj emocionale.

Kancer

Me hyrjen e Mërkurit në shtëpinë e tetë, ata do të shlyejnë më në fund faturat e grumbulluara, borxhet dhe shlyerjet e huave. Fitimet, trashëgimia, donacionet dhe çmimet janë të mundshme. Por kujdes nga zgjedhja e bashkëpunëtorëve dhe marrëdhënieve kolegjiale. Në fushën e dashurisë ju pret një krizë. Ndoshta marrëdhënia juaj ka përfunduar dhe tani të gjithë duhet të ndjekin rrugën e tyre. Nëse qëndroni bashkë, do të jetë sepse e doni vërtet njëri-tjetrin dhe kriza do të jetë vetëm një tjetër konfirmim i lidhjes suaj.

Horoskopi i të dielës së madhe (10-16 janar): Virgjëreshat jetojnë në të kaluarën e dashurisë, Ujori do të luftojë me ushqimin.

Dashuri

Mos lejoni që ndjenjat të komprometojnë gjykimin tuaj. Problemet lindin nga marrëdhënia juaj me eprorët. Gjëja më e zgjuar për të bërë është të bini në sy sa më pak dhe të rrezikoni. Planetët do ju ndihmojnë për të kristalizuar keqkuptimet me partnerin, edhe pse dyshoni në ndjenjat e njëri-tjetrit. Nëse keni ndërmend të joshni dikë ose të rrëfeni ndjenjat e tij, bëjeni me maturi dhe stil, në mënyrë që të mos e refuzoni palën tjetër me fuqinë e ndjenjave.

Virgjëresha

Kryeni siç duhet detyrat dhe kujdesuni që gabimet në punë të mos kthehen në probleme më të mëdha. Besojini vetes më shumë dhe bëjini më pak lajka vetes. Mos u mbështetni shumë tek njerëzit përreth jush. Një takim fatal është i mundur që mund të ndryshojë rrënjësisht jetën tuaj, të paktën përkohësisht. Dhe për ata që janë në një lidhje, një javë interesante ka përpara. Pasionet do zgjohen dhe tek njëri-tjetri do të rizbuloni gjërat që ju bënë të dashuroheni.

Peshorja

Nëse mund të përfshini më shumë punë fizike, emocione, darka biznesi dhe shoqërim joformal në përshkrimin e punës tuaj, do të ishit një punëtor i përsosur. Por një nga një. Jeni një burim i pashtershëm energjie dhe kreativiteti. Dashuritë fatale dhe zhvillime të shpejta janë të mundshme. Eksitimi i jetës suaj intime do të “ngrohë” edhe jetën tuaj shoqërore. Dalja së bashku me partnerin do “të largojë” mërzinë dhe do të forcojë nevojën për përqafime dhe shprehje trupore të ndjenjave.

Akrepi

Shmangni gjërat këtë javë që përfshijnë punën me numra, udhëtimet ose nënshkrimin e kontratave. Do të irritoheni nga shefat, por do të “mbroni” veten në mënyrë gjeniale nga kërkesat e tyre. Megjithatë, përpiquni të jeni më të fokusuar, jeni të vetëdijshëm se nuk keni përqendrim të mjaftueshëm. Venusi mbron jetën tuaj emocionale nga turbulencat, edhe pse ndikimet planetare ju drejtojnë më shumë drejt punës. Është e mundur të zhvillohen simpati të reja. Mund të ndodhë papritur që të filloni të ndjeni diçka më të thellë ndaj personit me të cilin po punoni.

Paratë mbërrijnë në katër shenja deri më 31 janar! Ja kujt do t’i “trokasin” paratë në portofol

Shigjetari

Ngjarjet e ardhshme nuk do t'ju tundojnë. Do të dini se ku jeni, ku po shkoni dhe çfarë duhet të bëni për të qenë të kënaqur. Do bëheni të preferuar në ambientin e punës. Nëse mendoni se marrëdhënia juaj është në krizë, dijeni se do të dilni shpejt prej saj. Partneri do e pranojë realitetin dhe do kuptojë se asgjë nuk është si më parë. Një bisedë e hapur do t'ju ndihmojë të përballeni me realitetin pa trauma dhe reagime dramatike. Përqendrohuni në një të ardhme më të lumtur së bashku.

Bricjapi

Të gjitha situatat e pafavorshme që deri vonë ju krijonin shqetësime të mëdha, do t'i zgjidhni. Ju mund të merrni një promovim, të fitoni njohje ose mundësinë për të shprehur vlerat tuaja të vërteta si pjesë e punës. Kur bëhet fjalë për dashurinë, tani mund të përballoni pothuajse gjithçka. Nga pajtimi, një telefonatë me personin që vuani, deri te një bisedë e hapur me bashkëshortin. Por në gjithë këtë gjëja më e rëndësishme është të jesh tolerant dhe fleksibël, sepse Marsi të nxit të nxitosh dhe të agresivësh.

Ujori

Do shkëlqeni nga ekspresiviteti i biznesit, besimi në vetvete dhe do i kapërceni pengesat dhe sfidat e biznesit. Mundësitë tuaja për të fituar janë në rritje, kështu që ju mund të jeni të kënaqur me të ardhurat tuaja, të paktën për një kohë. Planetet ju sjellin një dashuri apo kërkues të ri. Nëse shtypni ndjenjat për një person që nuk ju ka vënë re për një kohë të gjatë, interesimi i saj i papritur për ju do t'ju befasojë këndshëm. Ata që janë në një lidhje apo martesë do të kenë marrëdhënie më të mira me të dashurit.

Peshqit

Peshqit që hyjnë në punë të reja përballen me një periudhë që premton rezultate konkrete. Megjithatë, zvogëloni përgjegjësitë tuaja pasi mund të zgjeroheni në më shumë se një punë në të njëjtën kohë, kështu që nuk do të arrini të përfundoni gjithçka. Nëse jeni të dashuruar dhe dëshironi të fitoni dashurinë e dikujt me çdo kusht, jini të gëzuar, buzëqeshni dhe flisni për tema "më të lehta". Mos heshtni, e lëre më të flisni për punën, paratë apo dashurinë tuaj të mëparshme. Një javë më harmonike i pret ata që janë të martuar.

Video e ditës