Horoskopi i madh javor (16-22 maj): Binjakët do të bëjnë gjithçka siç duhet, Shigjetari do t'i japë fund…

horoskopi javor
Çfarë parashikojnë yjet për këtë javë? Ilustrimi: SP. / Foto: NASA, RawPixel

Dash

Situata juaj financiare do përmirësohet në mënyrë dramatike, kështu që mund të fitoni më shumë sesa keni planifikuar. Të papunët mund të gjenin një punë të denjë përmes mediave elektronike, njoftimeve apo miqve. Përpara jush do të takoni një person që në fillim do t'ju kënaqë me sensin e tij të humorit dhe komunikimit. Marrëdhënia do të zhvillohet shpejt në diçka më të thellë. Dashi të martuar do jetë jashtëzakonisht i afërt me partnerin e tyre i cili do t'i sigurojë mbrojtje dhe mbështetje. Merrni të paktën një orë çdo ditë për të shijuar një libër apo film të mirë. Shëndeti juaj do jetë i mirë, por mos e teproni me përpjekjet fizike. Pagjumësia është e mundur për pjesëtarët më të ndjeshëm të kësaj shenje.

Dem

Do të ketë mundësi të pranueshme për të ndryshuar vendin e punës, por megjithatë jini të durueshëm dhe mos nxitoni. Do t'ju mungojë diplomacia në negociata - punoni në të. Do të vini re disa gabime shumë vonë. Demat do kenë mosbesim ndaj partnerit, ndaj do ankohen për vogëlsira. Ky do të jetë një tregues i mirë se ju duhet pak kohë për veten dhe kohë për të menduar për të ardhmen e marrëdhënies suaj. Dielli në shenjën tuaj do t'ju forcojë psiko-fizikisht, ndaj do mund të përballoni çdo përpjekje. Do të jeni shumë të fokusuar në gjithçka që bëni, kështu që mund të humbisni disa nga vëzhgimet tuaja të mprehta.

binjakë

Pavarësisht nëse planifikoni të merrni provimet e kolegjit ose të kërkoni një punë tjetër, rrethanat do t'ju ndihmojnë. Gjithçka do ju ecë mirë sepse Mërkuri në shenjën tuaj do nxjerrë në pah cilësitë dhe talentet tuaja. Do të jeni të hapur për përvoja të reja. Asgjë nuk do jetë e vështirë apo problematike për ju dhe partneri do ta vlerësojë angazhimin tuaj dhe mbështetjen që i jepni. Binjakët pa lidhje do të dinë se çfarë dhe kë duan, dhe qëndrueshmëria juaj do të fitojë mbi personin që do t'ju thotë. Do të tërhiqeni brenda vetes për shkak të ngopjes së ngjarjeve të jashtme dhe disa njerëzve që ju shterrojnë energjinë. Probleme më të rënda shëndetësore janë të mundshme që do të kërkojnë vizitë te mjeku dhe analiza.

Kancer

Jeni të stërmbushur me përgjegjësi ndaj nuk do arrini dot të bëni gjithçka që pritet nga ju. Do të vonoheni për afate, duke plotësuar gabimisht formularët dhe duke harruar disa detaje takimi. Mos refuzoni ndihmën e kolegëve, do t'ju duhet. Do i keqinterpretoni fjalët dhe veprimet e partnerit, ka shumë mundësi që ta ngatërroni me sjelljen tuaj të ndryshueshme. Por ndikimi i mirë i Diellit dhe Marsit do t'ju sjellë më shumë paqe dhe stabilitet në marrëdhënie dhe do t'ju japë mundësinë për pajtim. Kjo javë është një periudhë ideale për t'i kushtuar pak rëndësi pamjes suaj, nuk do të pendoheni për paratë e investuara në kremra të shtrenjtë dhe trajtime kozmetike.

Dashuri

Këtë javë gjërat do ecin më mirë në fushën profesionale dhe lehtësia e komunikimit dhe sharmi do t'ju sjellë pikë shtesë. Luanët do të shkëlqejnë në kontaktin, shpjegimin dhe negocimin me klientët. Do të përmirësoni marrëdhëniet me partnerin, do e dini se për çfarë jeni dhe ku ta përqendroni energjinë tuaj. Beqarët dhe të dashuruarit mund të krijojnë kushtet për një fillim të ri emocional. Disa njerëz qeshin me një njohje interesante. Mundohuni të filtroni emocionet negative, sepse ato do të jenë shkaku kryesor i të gjitha problemeve shëndetësore. Një shëtitje në ajër të pastër dhe ushtrime të lehta do t'ju japin relaksimin më të mirë. Mos harroni të dilni sepse keni nevojë për sa më shumë njerëz argëtues dhe të lumtur.

Virgjëresha

Këtë javë do të keni ndjesinë se koha juaj po fluturon dhe do të keni shumë punë. Kolegët ndonjëherë nuk do të jenë në gjendje të vazhdojnë me ritmin tuaj të shpejtë dhe ju do të jeni të rraskapitur pa pushim. Është e mundur të udhëtoni jashtë vendit ose të punoni me të huaj. Shqetësimet e biznesit dhe financiare hedhin një hije mbi një situatë të favorshme dashurie. Mos lejoni që problemet t'ju ndajnë. Nëse arrijnë të parandalojnë ndikimin negativ të prindërve në martesën e tyre, disa Virgjëresha do të zgjasin periudhën e harmonisë emocionale. Imuniteti i ulur ose ndjenja e herëpashershme e dobësisë e shoqëruar me marramendje. Kontrolloni presionin e gjakut.

Peshorja

Do të fitoni favorin e shefave me idetë dhe sugjerimet tuaja origjinale, ndaj ka mundësi që ata t'ju përfshijnë në një projekt të rëndësishëm. Artistët dhe sportistët do të gëzojnë vëmendje të veçantë të publikut. Sharmi juaj do të jetë fatal për një person që nuk do të ketë guximin të pranojë hapur ndjenjat e tij. Do t'ju duhet ta pushtoni ngadalë dhe të shmangni aksesin tepër të drejtpërdrejtë. Marrëdhëniet martesore do jenë të forta dhe të qëndrueshme, do të ndani të njëjtat interesa me partnerin. Kujdesuni për imunitetin tuaj. Mos i anashkaloni vaktet me dëshirën për të humbur peshë.

Akrepi

Pa një plan, qëllime të vendosura dhe kontrollim të saktësisë së të dhënave, ka shumë mundësi që të gjendeni në një situatë të vështirë në punë. Mundohuni të organizoheni më mirë, do të keni më pak përqendrim. Do të keni sukses në idetë tuaja. Dallimet në personazhe dhe mënyrën e të menduarit do të dalin në shesh. Reagimet e partnerit do të jenë të paparashikueshme, ndaj nuk do të keni nevojë të ngrini zërin për një kohë të gjatë. Nëse jeni të dashuruar me dikë, pala tjetër do t'ju çmendë me sjelljen e tyre të ndryshueshme. Këtë javë do të jeni energjikë – një periudhë që duhet ta përdorni për stërvitje intensive dhe për ta marrë trupin në formën e dëshiruar.

Shigjetari

Ndryshimet e personelit dhe një ndarje e re e detyrave janë të mundshme. Edhe pse do të jeni gati, sërish do ju befasojnë. Do bashkëpunoni me kolegë të rinj, duke ndryshuar shpesh mjetet, mënyrën dhe vendin e punës. Në dashuri do të kapërceni gjithçka që deri vonë ju ka nxjerrë nga binarët. Do të përpiqeni të sillni paqe dhe stabilitet në martesën tuaj. Nëse jeni në një marrëdhënie të qëndrueshme, është koha për plane më të mëdha me partnerin. Kjo javë do të jetë e mrekullueshme për të gjithë ju që dëshironi të mbani dietë – do të jeni mjaft këmbëngulës për t'i dhënë fund zakoneve të këqija. Disa prej jush do t'i nënshtrohen ekzaminimeve mjekësore.

Bricjapi

Këtë javë do të bini në sy me cilësitë tuaja verbale dhe shpirtin sipërmarrës. Do jeni të shpejtë në kryerjen e detyrave dhe do tregoni shkathtësi në situata të tensionuara. Nuk përjashtohet mundësia e një udhëtimi të paplanifikuar apo punë në terren. Bricjapët e lirë do të punojnë shumë për të gjetur një partner dhe padyshim që do t'ia dalin mbanë. Marrëdhënia me partnerin po shkon në një drejtim të ri. Ka një rrugëdalje nga kriza emocionale dhe cilësia e jetës seksuale do të jetë e një rëndësie të madhe. Jeni në formë të shkëlqyer, mos i shmangni aktivitetet sportive. Një festë tenisi me miqtë do të rezultojë të jetë një lëvizje e shkëlqyer ose një xhiro me biçikletë.

Ujori

Do të gëzoni mbështetjen e njerëzve që ju rrethojnë. Punët që lidhen me artin, bukurinë, modën dhe dizajnin do t'ju sjellin sukses. Do të keni detyra edukative, komerciale dhe komunikuese. Gjërat në dashuri do të fillojnë të ndryshojnë brenda natës. Do të ndodhë pajtimi, afrimi dhe zgjidhja e problemeve të akumuluara emocionale. Do jeni energjikë dhe do ndjeni simpati për një person. Kujdesuni për shëndetin tuaj. E gjitha varet nga mënyra se si e trajtoni trupin tuaj. Mos e teproni me ushqimet, pijet apo cigaret me sheqer.

Peshqit

Do të duhet të pajtoheni me faktin se stabiliteti për të cilin po përpiqeni po bëhet më i pasigurt dhe duhet të pranoni rrethana të reja, të cilat në një mënyrë tjetër do t'ju çojnë drejt qëllimit. Marsi është në shenjën tuaj dhe këtë javë do t'ju detyrojë të jeni më aktivë dhe sipërmarrës. Marrëdhëniet afatgjata do të vihen në provë, ndaj shumë do të luftojnë për të mbajtur partnerin. Të tjerët mund të përjetojnë grackat e një romance apo aventure të bazuar në pasion. Kujdes si e nis ditën dhe mos i anashkaloni vaktet. Ju punoni shumë dhe ndiheni të rraskapitur. Kini kujdes të mos e teproni pasi asgjë nuk ia vlen për shëndetin tuaj.

Video e ditës