Horoskopi i shkëlqyer javor (15-21 gusht): Bricjapët presin sukses të madh, Virgjëreshat do të marrin njohuri të reja

horoskopi javor
Çfarë parashikojnë yjet për këtë javë? Ilustrimi: SP. / Foto: NASA, RawPixel

Dash

Kriza e biznesit ulet, kështu që ju hyni në një periudhë më të mirë. Do të takoni një person të fuqishëm që do ju ndihmojë shumë në diçka. Është e mundur të fitoni para të mëdha në një punë, ndërsa disa do të ndryshojnë përshkrimin e punës. Jeni në një periudhë të shkëlqyer dashurie, ndaj harroni atë që ka ndodhur. Do të jeni të relaksuar dhe kjo do të jetë një joshje e parezistueshme për anëtarët e seksit të kundërt. Ndikimi pozitiv i Venusit mund të çojë në njohjen e një personi të ri. Shëndeti juaj do të përmirësohet dhe shumë sëmundje do të zhduken.

Dem

Do të frymëzoheni, ndaj puna në lidhje me argëtimin, artin, shkrimin dhe muzikën do të jetë një kënaqësi. Edhe pse do të ketë dështime dhe individë të pavullnetshëm, Marsi në shenjën tuaj do t'ju bëjë një luftëtar të vërtetë për drejtësinë. Mund të ndjeni pakënaqësi me anën sensuale të jetës. Edhe pse dashuria do jetë e padyshimtë, debatet dhe keqkuptimet e shpeshta do të tronditin marrëdhënien tuaj. Por Merkuri i favorshëm tregon një rrugëdalje relativisht të shpejtë nga kriza. Marsi në shenjën tuaj ju prezanton me ditë stresuese dhe marrëdhëniet e ftohta ndërpersonale do t'ju lodhin veçanërisht. Demit që janë në punë i pret shumë punë, ndaj nuk do të jetë çudi nëse ndiheni më të lodhur dhe të përgjumur.

binjakë

Ju jeni të sigurt në veten tuaj, kështu që do ta keni më të lehtë të luftoni për arritjen e qëllimeve tuaja dhe të justifikoni pikëpamjet tuaja. Dikush do të njohë cilësitë tuaja, kështu që do të arrini një pozicion të dëshiruar prej kohësh ose do të përfitoni financiarisht. Jeni në një periudhë intensive biznesi, ndaj do e shihni më pak partnerin dhe familjen. Do të ishte mirë të ishit me pushime këtë javë, sepse do t'ju afronte edhe më shumë me të dashurin tuaj. Beqarët mund të takojnë dikë që është ambicioz dhe i suksesshëm në atë që bëjnë. Nëse festoni shumë, flini keq natën dhe kënaqeni shumë me veset, nuk do të jetë çudi nëse problemet shëndetësore fillojnë të shfaqen. Ju duhet të kujdeseni për veten.

Kancer

Shumë e vërejnë zgjuarsinë dhe shkathtësinë tuaj verbale. Bankierët dhe financierët do fërkojnë duart me kënaqësi dhe ndikimet pozitive planetare të shumë pjesëtarëve të kësaj shenje do t'u sjellin mundësinë për të fituar më shumë. Do shkoni më shpesh në udhëtime pune. Do të filloni t'i zgjidhni më me sukses problemet e dashurisë. Mirësia juaj do të bjerë në sy të një personi, i cili do të pyesë për statusin tuaj të dashurisë. Dashuritë e reja janë në horizont dhe për shkak të ndikimit të favorshëm të Marsit, ato do të jenë jashtëzakonisht pasionante dhe erotike. Do të keni më shumë energji, ndaj do t'i përgjigjeni me kënaqësi ftesave për t'u shoqëruar ose për të dalë. Ju duhet një pushim i mirë në mënyrë që të përballoni më lehtë detyrimet tuaja të biznesit.

Dashuri

Nëse jeni të interesuar për udhëtime, jashtë vendit, tregti, sport, ju pret një zhvillim i bukur. Dielli është në shenjën tuaj, ndaj si ai do të shkëlqeni kudo që të jeni dhe do të bini në sy me aftësitë tuaja në biznes. Mund të bini në dashuri, të përmirësoni një marrëdhënie të dëmtuar nga problemet ose të vendosni për martesë. Ata që janë të martuar do të rilindin. Do të ndiheni të mbrojtur dhe të dashuruar, por duket se nuk do i shmangni dot zënkat e herëpashershme për shkak të xhelozisë dhe temperamentit të shkurtër. Mendoni më shumë për shëndetin tuaj. Është koha e duhur për të lënë duhanin ose për të adoptuar zakone më të shëndetshme të të ngrënit. Do keni shumë energji dhe do jeni jetike, por shpesh do ndryshoni humor.

Virgjëresha

Do të fitoni shpejt njohuri të reja dhe do të jeni të aftë në negocimin dhe përfundimin e marrëveshjeve. Më e suksesshme do të jetë puna në media dhe punët që lidhen me ndërmjetësimin, trafikun, shërbimet dhe komunikimin. Mund të bini në dashuri me një person që për ndonjë arsye nuk do të jetë në gjendje t'jua kthejë ndjenjat. Qëndroni larg marrëdhënieve me njerëz të komplikuar ose të zënë që duan vetëm të argëtohen. Më mirë të jesh vetëm sesa me dikë që do të bëhet problem i madh për ty më vonë. Mërkuri në shenjën tuaj do t'i atribuohet përqendrimit të përmirësuar, gjë që do t'ju ndihmojë shumë në punë. Por ka mundësi që të përballeni me humbje të energjisë fizike, ndaj pushimi do jetë më se i nevojshëm.

Peshorja

Shkoni rreth pengesave ose bëni disa hapa prapa. Jeni të përgatitur mendërisht për të kryer shumë detyra, por fizikisht të dobësuar. Ndoshta problemi është menaxhimi i dobët i kohës ose një jetë e çrregullt. Dallimet e papajtueshme në karakter, xhelozia dhe ndikimet e jashtme do të dalin në sipërfaqe. Ata që nuk janë në një lidhje apo martesë mund të përballen me dashuri të pashpërblyer, por mos u dorëzoni. Në fund të javës do të keni ndikime më të favorshme astrologjike, ndaj do të keni më shumë fat në dashuri. Kujdesuni për shëndetin tuaj, mos prisni që gjërat të zgjidhen vetë. Këtë javë do t'ju duhet sa më shumë shoqërim dhe argëtim.

Akrepi

Sundimi i shenjës së Luanit ndërlikon marrëdhëniet tuaja të punës, ndaj shtyni negociatat dhe vendimet e rëndësishme për një kohë më të mirë. Do të hasni vështirësi në përfundimin e punës, por mos dyshoni në aftësitë tuaja. Mos prisni që të tjerët të mendojnë dhe të veprojnë si ju. Nuk do të jeni plotësisht të kënaqur me jetën tuaj seksuale. Në kërkim të pasionit, mund të takoni një person agresiv që nuk do t'ju lërë të qetë. Ata që janë të martuar do kenë marrëdhënie të mira me partnerin, gjë që i ndihmon edhe komunikimi juaj cilësor. Do të keni shumë më tepër energji se zakonisht, por do të rrisni edhe ekspozimin ndaj situatave stresuese.

Shigjetari

Gjetja e mënyrave të reja për të bërë biznes dhe krijimi i miqve të rinj do të çojë në rezultate të mira. Do të keni sukses në prezantimin e punës suaj, në intervista dhe dalje në televizion dhe në publik. Venusi i favorizuar hap një sezon të vërtetë gjuetie dashurie për ju. Dikush do t'ju "hyjë në sy" dhe ai person do t'ju pushtojë me këmbëngulje derisa të dorëzoheni. Nëse jeni në një lidhje apo martesë, mund të ndodhin mosmarrëveshje, por fatmirësisht ato janë të përkohshme. Nëse jeni nervoz për një kohë pa ndonjë arsye të dukshme, forconi imunitetin tuaj duke marrë vitamina B.

Bricjapi

Do të keni sukses të madh në vendin e punës, kolegët do t'ju dëgjojnë më shumë dhe eprorët do t'ju njohin vlerat. Ju bëheni luftarak dhe e dini cili është qëllimi juaj, kështu që është e mundur të përparoni. Ekziston një ndikim i caktuar i fortë nga rrethanat e jashtme që do t'ju pengojë të shijoni plotësisht marrëdhënien tuaj të dashurisë. Do të jeni të hutuar nga kotësia e partnerit tuaj dhe do të mahniteni nga të metat e tij që janë anashkaluar deri më tani. Beqarët mund të bien në dashuri fatalisht. Ju kapërceni periudhën e stresit dhe tensionit. Do të filloni të ndiheni më mirë, veçanërisht nëse keni lindur në janar. Këtë javë do të jeni më të fokusuar në jetën tuaj shoqërore, gjë që do t'ju përmirësojë dukshëm humorin.

Ujori

Marsi në Demi do t'ju grabisë qetësinë dhe durimin. Jini të përgatitur për më shumë kritika nga publiku, eprorët dhe kolegët me të cilët ndani një hapësirë ​​pune. Mos u hidhëroni eprorëve tuaj. Planetët ju vështirësojnë komunikimin me partnerin, ndaj do të dalin në sipërfaqe interesa të ndryshme. Ju mund të prisni shumë prej tij pa e kuptuar se po e mbani prapa. Nëse keni një lidhje dashurie në vendin e punës, do të jeni në shënjestër të thashethemeve të kolegëve. Nëse keni ndërmend të ushtroheni, kushtojini më shumë vëmendje ngrohjes dhe shtrirjes së duhur të muskujve. Ujorët janë në një periudhë kur janë më të prirur ndaj lëndimeve dhe inflamacioneve, ndaj përpiquni të jetoni sa më të rregullt.

Peshqit

Lufta për të arritur ambiciet tuaja do të jetë e suksesshme. Do të jeni një person i besueshëm dhe besueshmëria dhe përgjegjësia juaj do të jenë joshje për ata që ofrojnë punë të reja. Një udhëtim pune është gjithashtu i mundur. Do të tërhiqeni nga njerëzit që kullojnë paqe dhe nuk ju nënçmojnë. Por gjasat janë më të mëdha që të takoni dikë të shqetësuar dhe pasionant, i cili do të sjellë një shqetësim të ëmbël në zemrën tuaj. Nëse jeni vetëm, ju presin dashuri dhe aventura të caktuara, ka mundësi të takoni një të panjohur. Ndikimi i shkëlqyer i Marsit do të jetë përgjegjës për imunitetin tuaj të mirë dhe gatishmërinë psikofizike. Asnjë punë nuk do ju lodhë dot, do keni forcë për gjithçka. Për peshqit këto janë ditë perfekte për udhëtime dhe pushime verore, si dhe për aktivitete sportive.

Video e ditës