Horoskopi i madh mujor për korrikun: Një periudhë e shkëlqyer për Gaforret, Dashi do të duhet të jetë i kujdesshëm për financat

img alt
Çfarë parashikojnë yjet për ne këtë muaj? Ilustrimi: SP. / Foto: NASA, RawPixel

Në fillim të muajit Korrik, Dielli dhe Hëna janë në Gaforre, Plutoni retrograd është në Bricjap dhe Saturni retrograd është tek Ujori. Neptuni retrograd është në shenjën e Peshqve, dhe Jupiteri dhe Marsi janë në shenjën e Dashit. Urani është në Demi dhe Venusi dhe Mërkuri janë në Binjakët.

Më 5 korrik, Marsi zhvendoset në Demi. Planeti i energjisë, vullnetit dhe drejtimit në muajin e gjysmë të ardhshëm do të tregojë se ne do të investojmë pjesën më të madhe të aksioneve në segmentin biznes - financiar. Lufta për stabilitet financiar nuk do të jetë e lehtë, sepse Marsi do të jetë në lidhje me Uranin, dhe pas shenjës në një aspekt katror me Saturnin retrograd. Na pret një periudhë plot vështirësi, përmbysje, një kohë stagnimi, një kohë ndryshimesh të trazuara dhe të pakëndshme. Në të njëjtën ditë, Mërkuri kalon në shenjën e Gaforres. Mendimet dhe veprimet tona do të drejtohen drejt segmentit të familjes, shtëpisë, familjarëve, por edhe ndaj ndjenjave.

Më 13 korrik na pret një hënë e plotë në shenjën e Bricjapit. Si gjithmonë, Hëna e plotë do të nxjerrë në pah një lloj konflikti midis racionales dhe emocionales. Më 18 korrik, Venusi kalon në shenjën e Gaforres, një shenjë që sundon emocionet, familjen, të kaluarën, ndjenjën e sigurisë dhe stabilitetit.

Në pamje të parë, korriku nuk duket si një muaj tepër i ndërlikuar. Por edhe pse kjo periudhë sjell shanse të reja dhe të vjetra për dashuri dhe punë dhe sjell atë frymë të bukur të ngrohtë vere të gëzimit të jetës - prapë në fund të muajit do të ketë shumë nervozizëm, peshë dhe presion, si dhe një përgjegjësi të madhe. që gjithsecili do t'i duhet t'ia tregojë vetes, por edhe atyre që e ka pranë dhe që i do.

Dash

Edhe pse korriku do të jetë më i qetë se muaji i kaluar, do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje të veçantë disa gjërave - veçanërisht financave. Ka tregues se po hyni në një periudhë më të qetë, por menaxhoni paratë tuaja me shumë kujdes dhe qëndroni larg investimeve të mëdha, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me biznesin privat ose strehimin – sepse do të shpenzoni shumë më tepër se sa keni planifikuar. Në mes të muajit është i mundur një ndryshim i madh që disa prej jush e prisnin prej kohësh – një punë e re, një promovim apo një projekt i rëndësishëm. Në fushën e dashurisë, ju prisni përmirësim të komunikimit, mbështetje reciproke, por edhe zhvillim të afërsisë dhe nevojës për të bërë një ndryshim pozitiv – e gjithë kjo duhet të jetë fokusi juaj. Disa çifte do të thonë “po-në” fatale këtë muaj, disa do të vendosin të fillojnë një jetë së bashku apo të rregullojnë hapësirën në të cilën do të jetojnë. Çiftet e martuara do merren me segmentin e familjes, financat dhe fëmijët. Nëse nuk keni qenë ende me pushime – pjesa e dytë e muajit është e favorshme për t'u çlodhur dhe për të shpëtuar nga rrëmuja e qytetit. Ndonjëherë gjithçka që lidhet me punën dhe paratë mund t'ju bëjë nervoz - sigurohuni që marrëdhënia juaj me të dashurin tuaj të mos vuajë. Dashi i lirë gjatë korrikut mund të rinovojë komunikimin apo edhe marrëdhënien me një ish-partner. Do të ketë mundësi të reja dashurie, por të gjitha duken shumë si histori sipërfaqësore apo aventura të lehta verore.

Dem

Ju pret një muaj i mirë pune. Do të ndjeni ndikimin e Saturnit në fushën e karrierës dhe do ju sjellë ngadalësi dhe kufizime, por gjatë muajit do të keni mundësi të bëni ndryshime. Do të keni shumë biseda të mira, disa nga ju dhe oferta biznesi (nga njerëz të vjetër dhe të rinj në sferën e biznesit), dhe gjithashtu është e mundur të gjeni një burim të pavarur ose shtesë të ardhurash gjatë këtij muaji. Për sa i përket financave – lehtësimi po vjen, por mos u relaksoni shumë pasi fundi i muajit mund të sjellë një sërë shpenzimesh. Ky mund të jetë një muaj interesant për ata që janë beqarë. Demi kanë mundësi dashurie të reja dhe të vjetra, zhvillimi i ngjarjeve do të varet nga dëshirat tuaja. Një "udhëtim sentimental" në të kaluarën do të jetë më i theksuar në pjesën e parë të korrikut - atëherë mund të rinovoni kontaktet me ish-et ose fjalë për fjalë të përplaseni me ta në rrugë, në një kafene ose në një shëtitje. Pjesa e dytë e muajit do të jetë më aktive në takime me njerëz të rinj dhe interesa të reja emocionale, veçanërisht në dhjetëditëshin e fundit të korrikut. Ata që janë në një lidhje apo martesë – pas rënies që ju solli periudha e mëparshme – marrëdhënia mes jush dhe partnerit do të jetë më e thjeshtë dhe më e lehtë. Do të keni mundësi për komunikim më të mirë, më shumë dalje, madje edhe udhëtime së bashku.

binjakë

Gjysma e parë e muajit është fantastike për të shkuar me pushime dhe për të ikur nga puna. Nëse vazhdoni të punoni muajin korrik, ju presin ditë mjaft të thjeshta dhe mjaft të qeta, dhe për më tepër – mund të keni kohë për të zhvilluar disa nga idetë dhe projektet tuaja, të cilat do të rezultojnë të jenë një lëvizje e vërtetë. Pjesa e dytë e korrikut sjell më shumë fokus në segmentin e biznesit dhe atë financiar. Nga fundi i korrikut ju pret një atmosferë biznesi më e trazuar, shumë komunikime dhe takime me klientët, kolegët, eprorët. Afërdita në shenjën tuaj do t'ju ndihmojë të nxjerrni në sipërfaqe karizmën, pozitivitetin dhe shpirtin dhe sharmin tuaj të gëzuar që do t'i intrigojë ata me të cilët do të vini në kontakt. Ju presin shumë njohje të këndshme, takime dhe komunikime - pikërisht ajo që ju nevojitet këtë muaj. Do ketë flirte dhe aventura. Disa Binjakë presin një "kthim në të kaluarën", ndoshta vetëm përmes kontaktit, dhe ndoshta përmes marrëdhënieve të rinovuara, dhe do të ketë nga ata që do të mendojnë se më në fund kanë gjetur atë që kërkonin - një person të qëndrueshëm dhe një mundësi për diçka që do te zgjase. Nëse jeni në një lidhje ose martesë - mos hyni në korrik me energji të keqe. Pavarësisht pengesave të herëpashershme dhe mundësive për pengesa të vogla, veçanërisht gjatë pjesës së fundit të muajit - kjo do të jetë ende një periudhë solide emocionale për ju. Disa prej jush mund të flirtojnë me një person të lidhur me punën, por mos u relaksoni shumë sepse në fund të muajit mund të keni probleme me partnerin.

Kancer

Jupiteri në fushën e karrierës do ju zgjojë dhe do ju lëvizë, gjë që do të bëhet veçanërisht e dukshme në fund të javës së parë të muajit. Ju pret një periudhë e mbushur me kontakte të shumta me kolegë, kontrata, dokumente, janë të mundshme edhe disa udhëtime të shkurtra pune. Ju pret një bashkëpunim i ri i rëndësishëm, fillimi i një projekti biznesi apo punësimi. Edhe pse financat tuaja janë disi më të qëndrueshme, fundi i korrikut do t'ju sjellë shpenzime më të larta dhe dalje më të mëdha parash. Qoftë beqar apo i zënë, nga mesi i muajit mund të keni rritje të komunikimit, madje edhe takime të fshehta me njerëz që kanë qenë më parë në jetën tuaj. Nëse jeni beqar, mund të mos ju sjellë probleme të mëdha, por nëse jeni të zënë, problemet e mundshme mund të fillojnë në fund të muajit dhe të vazhdojnë deri në gusht. Përveç të shkuarës, Afërdita hyn në Gaforren më 18 korrik, Gaforret e lirë do të lulëzojnë dhe do të shkëlqejnë – gjë që patjetër do të tërheqë më shumë sy, por edhe do të zgjojë nevojën tuaj për dashuri. Periudha e fundit e muajit do të jetë shumë interesante – përmes shoqërimit, miqve, rrjeteve sociale dhe daljeve – një njohje e këndshme dhe një dashuri e re e mundshme po ju buzëqeshin. Nëse jeni të martuar ose në një lidhje gjatë muajit korrik, do të përballeni periodikisht me probleme të vogla në marrëdhënien tuaj me të dashurin, por do të zgjidhni shpejt gjithçka. Keni nevojë për më shumë pushim dhe relaksim.

Dashuri

Kur të keni mbaruar pushimet, do t'ju duhet të vendosni shumë forcë dhe energji në fushën profesionale. Ju vetë jeni të vetëdijshëm se disa gjëra nuk po funksionojnë shumë mirë dhe është koha që të përpiqeni t'i rregulloni dhe korrigjoni sa më shpejt të jetë e mundur. Ditët e fundit të muajit mund të sjellin pakënaqësi dhe probleme në lidhje me punën, kolegët, por edhe disa mospërputhje me eprorët. Disa prej jush mund të vendosin të ndërmarrin hapa drastikë gjatë kësaj periudhe. Vera është gjithmonë një kohë joshëse për Luanët, ndaj edhe ky korrik nuk do të jetë ndryshe. Pavarësisht nëse jeni i zënë apo i lirë, do të jeni jashtë dhe shumë gjatë kësaj periudhe – qoftë daljet dhe shoqërimi me miqtë në natyrë apo udhëtimet. E thënë thjesht, asgjë nuk do t'ju mbajë në vend. Marrëdhënia me personin e dashur mund të jetë mjaft e mirë dhe energjike, mjafton të shmangni flirtet e mundshme të fshehta. Disa prej jush do të jenë në luftë me veten në një moment. Nëse jeni beqarë do vini në kontakt me miq të vjetër, ndoshta edhe me dashuri të dikurshme. Keni potencial për ngjarje të reja emocionale këtë periudhë. E rëndësishme është që do t'ju duket interesante.

Virgjëresha

Ju pret një atmosferë e favorshme biznesi. Në periudhën e mëparshme, keni krijuar një bazë të mirë biznesi, keni zgjidhur shumë gjëra apo edhe keni filluar projekte dhe punë të reja – tani ju duhet t'i bëni të gjitha këto dhe të merreni me detyrimet tuaja. Në fund të muajit mund të ketë vështirësi të vogla në sektorin e biznesit – keqkuptime me kolegët apo probleme me dokumentacionin. Mos lejoni që të tjerët t'ju provokojnë dhe të prishin konceptin dhe organizimin tuaj. Ju duket se nuk mund të ketë probleme të mëdha në marrëdhëniet tuaja emocionale gjatë korrikut, por, për disa arsye, do të jeni të prirur ndaj dyshimeve dhe xhelozive - ndoshta sepse partneri juaj do të jetë në "elementin e tij", jashtëzakonisht i gëzuar dhe aktiv. dhe ju do të mbani një sy vigjilent në gjithçka që ndodh rreth tij. Nuk keni arsye për dyshime dhe pasiguri, ndaj është mirë të përmbaheni nga pyetjet e pakontrolluara. Përqendrohuni më shumë në momentet e përbashkëta dhe kënaqësinë – sepse gjatë korrikut do të keni shumë arsye për ta bërë këtë. Nëse jeni të lirë, keni një muaj shumë interesant përpara. Do të jeni në humor për shoqëri, udhëtime, kontakte të shumta – i gjithë korriku do të “punojë” në favorin tuaj dhe do të sjellë njerëz interesantë në jetën tuaj.

Peshorja

Ngjarjet më pak të komplikuara biznesi ju presin në gjysmën e parë të qershorit, do të arrini të përfundoni gjithçka pa shumë probleme. Pjesa e dytë e muajit, megjithatë, ju sjell një trashje të situatave dhe do t'ju duhet të përqendroni vëmendjen tuaj të plotë në këtë segment. Gjatë asaj periudhe do të pritet shumë nga ju – kolegët dhe eprorët do ta vënë punën tuaj në qendër të vëmendjes dhe do të vijnë ditë kur do t'ju duhet të provoni veten dhe të bëni gjëra që mund të mos jenë përgjegjësitë tuaja. Por nëse është ndonjë ngushëllim – financat tuaja do të fillojnë të rriten. Gjysma e parë e muajit është një kohë e mrekullueshme për t'u çlodhur, qofshin beqarë apo të zënë. Megjithatë, nëse jeni të zënë – kjo periudhë do t'ju sjellë energji të bukur, shumë aktivitete të bukura të përbashkëta dhe mundësi për më shumë kënaqësi me partnerin. Komunikimi juaj do përmirësohet dhe do përpiqeni të përshtateni me njëri-tjetrin, por edhe ta kënaqni njëri-tjetrin me shenja të vogla vëmendjeje. Do të keni momente energjie të shtuara dhe mundësi për diskutime. Megjithatë, nuk është një kohë e keqe përpara jush. Nëse jeni beqarë do keni mundësi më joshëse. Disa prej jush do të pranojnë situatën aktuale, do t'i kthehen vetes, miqve ose punës. Peshoret e mbetura do të kenë mundësinë të kontaktojnë ish-partnerët dhe madje mundësinë për të rinovuar lidhjen.

Akrepi

Në fillim të muajit, të gjitha mendimet tuaja do të përqendrohen vetëm te puna dhe paratë – dhe duke gjykuar nga gjithçka, detyrimet dhe financat do të jenë mjaft thelbësore. Pas kësaj periudhe do të hyni në ditë disi më të qeta – organizimi i biznesit do të funksionojë më mirë dhe do të fillojnë të hapen mundësi për bashkëpunime të reja që do të jenë mjaft fitimprurëse për ju. Do të keni kontakte të shtuara me vendet e huaja, por edhe nervozizëm që dalëngadalë do të fillojë të intensifikohet. Më 5 korrik, kur planeti juaj Mars do të hyjë në fushën e dashurisë, lidhjet emocionale do të dalin në pah. Edhe pse marrëdhënia me të dashurin tuaj mund të jetë e qetë dhe paqësore gjatë kësaj kohe, ju mendoni se gjithçka mund të jetë thjesht një qetësi e madhe përpara stuhisë. Gjithçka që kërkohet tani është të zgjidhni çdo mosmarrëveshje, nëse ka, dhe të zgjidhni çdo çështje që ju ka rënduar. Ndryshimi në fushën emocionale nuk duhet të jetë vetëm negativ, jo – kjo është periudha në të cilën disa çifte do të vendosin ta ngrisin realisht marrëdhënien e tyre në një nivel më të lartë. Akrepat beqarë do kenë miqësi shumë intensive në mes dhe në fund të muajit. Do të keni mundësi të rinovoni kontaktet me simpatitë e vjetra dhe dashuritë e dikurshme, por do të takoni edhe njerëz të rinj.

Shigjetari

Një problem financiar ose një shpenzim i madh mund t'ju shqetësojë në fillim të muajit. Por kjo duhet të zgjidhet me sukses shumë shpejt. Në përgjithësi, financat tuaja mund të marrin disa “goditje” gjatë korrikut – përpiquni të kontrolloni sa më shumë shpenzimet tuaja. Megjithatë, nuk ju pret një periudhë e keqe për sa i përket biznesit. Do të keni mundësi të lidhni marrëveshje dhe bashkëpunim të mirë. Në ambjentin e punës në fund të muajit ju presin disa ndryshime. Shigjetarët e lirë do të hidhen në “aksion”, dhe të tillë do të qëndrojnë deri në fund të vitit, me lëkundje të vogla të herëpashershme. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të dalë, për t'u shoqëruar, për të udhëtuar, për njerëz të rinj si dhe për të vjetër. Do të keni mundësinë të ktheheni në “shtigjet e vjetra” por edhe të nisni një histori të re që mund të zgjasë më shumë. Kuptohet, disa prej jush ka të ngjarë të veprojnë në disa anë paralelisht. Nëse jeni të martuar ose në një lidhje, ju pret një periudhë mjaft e mirë. Duhet të shkoni diku së bashku dhe nëse e keni lënë udhëtimin për muajin tjetër – atëherë të paktën në këtë, jini sa më shpesh bashkë, dilni, rrini me miqtë. Prekje energjie të këqija mund të shfaqen në fund të muajit, mund të ketë probleme me financat dhe planet e përbashkëta, por mund të shfaqen edhe dyshime dhe xhelozi.

Bricjapi

Situata në mjedisin e biznesit dhe me kolegët do jetë korrekte në gjysmën e parë të muajit. Kuptohet, disa prej jush tashmë do të shkojnë me pushime në fillim të korrikut, sepse patjetër që ju duhen më shumë se kurrë. Ata që qëndrojnë në punë do kenë një periudhë të qetë biznesi. Pjesa e dytë e korrikut do të ketë përmbysjet e para në nivel profesional – do të keni mundësi cilësore, bashkëpunime dhe kontrata – por edhe tensione në marrëdhëniet me kolegët apo eprorët. Gjatë korrikut, si ju ashtu edhe partneri juaj do të jeni tepër të ndjeshëm, abuziv dhe të prirur ndaj ndryshimeve të humorit, të cilat mund të jenë veçanërisht të dukshme në fillim të muajit. Sigurisht, nuk është vetëm marrëdhënia juaj – do të ketë shumë situata të turbullta rreth jush që mund të lidhen me familjen ose segmentin e biznesit të të dyve – që sigurisht do të sjellë tension. Edhe pse kjo periudhë nuk do të jetë ideale – është shumë e mundur që të përshtateni me njëri-tjetrin dhe të gjeni një mënyrë për ta bërë funksionimin e përditshëm të qetë dhe pa shumë stres. Ajo që është padyshim në anën tuaj është pasioni që do të jetë më i fortë se zakonisht, sidomos kur jeni bashkë në rrugë, duke pushuar dhe duke shijuar. Nëse jeni të lirë gjatë korrikut, do të jeni në një hendek mes të shkuarës që ju ka pushtuar mendimet prej kohësh dhe të ardhmes që po vjen. Njerëz të rinj do të dalin, por tani për tani e kaluara rezulton të jetë pakrahasueshme më e fortë.

Ujori

Nëse nuk jeni në gjendje të shkoni me pushime më të gjata vjetore, përpiquni të ikni nga gjithçka dhe të rivendosni veten të paktën për fundjavën, sepse edhe gjatë korrikut detyrimet e biznesit do t'ju “varen” në kokë. Madje ka mundësi që në disa momente të keni një problem të madh të organizoni veten dhe të mos i mbani detyrimet. Do të mendoni më intensivisht për përmirësimin e situatës suaj financiare. Fundi i muajit do ju sjellë tension të shtuar për shkak të punës. Partneritetet duhet të funksionojnë mjaft mirë deri në javën e fundit të korrikut. Pikërisht për këtë arsye – shfrytëzojeni këtë periudhë për të sqaruar të gjitha paqartësitë mes jush dhe partnerit tuaj, por edhe për t'u afruar dhe për t'u kënaqur së bashku. Dhe me siguri do të keni mundësinë ta bëni këtë. Ky muaj ju ofron të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj në aktivitete argëtuese, shoqërim dhe udhëtime. Megjithëse jeni mjaft të përqendruar në biznes dhe detyrime familjare – përpiquni të gjeni kohë edhe për të dashurin tuaj. Ajo javë e fundit e korrikut mund të sjellë biseda dhe situata të pakëndshme që nuk janë domosdoshmërisht të lidhura ngushtë me marrëdhënien tuaj, por me njerëzit e tjerë rreth jush - kryesisht anëtarët e familjes. Nëse jeni të lirë, ky do të jetë një muaj relaksi. Shumë prej jush do të fokusohen në shoqërimin dhe udhëtimet, por kjo nuk do të thotë se do t'ju mbarojnë mundësitë për dashuri. Duke qenë se Saturni ka disa kohë që lëviz në mënyrë retrograde në shenjën tuaj, e kaluara dhe mundësitë e dashurisë që ju kanë “humbur”, por edhe disa njohje të reja do të jenë të parat. Tani është koha juaj, kënaquni!

Peshqit

Pjesa e parë e muajit është e favorshme nëse keni një biznes privat, ndërsa për ata peshq që punojnë për dikë tjetër funksionimi i përditshëm do jetë i qetë dhe pa ndryshime të mëdha. Pjesa e dytë e muajit do jetë dukshëm më aktive për ju, niveli i detyrimeve do rritet shumë më tepër, por do arrini të organizoheni mirë dhe të përballeni me të gjitha zhvillimet. E vetmja periudhë vërtet e pafavorshme është ndoshta fundi i muajit kur tensioni mes jush dhe një kolegu do të jetë më i theksuar. Marrëdhëniet familjare dhe bashkëshortore do funksionojnë më mirë se zakonisht. Sa i përket lidhjeve afatgjata, disa prej jush mund të mendojnë tashmë më seriozisht për bashkëjetesën, martesën dhe krijimin e një familjeje. A do të thotë kjo që korriku është shumë i mirë për ju? Epo jo. Keni shumë situata të pazgjidhura në marrëdhëniet e partnerit, shumë tema që shtyhen nën tapet dhe nuk flitet sa duhet. Është për këtë arsye që lëkundjet e herëpashershme në marrëdhënie janë të mundshme. Nuk duket si një punë e madhe – por do të jeni në ankth dhe do të ndiheni të pambrojtur. Beqarët – kjo është një periudhë e mirë për udhëtime, por është e mirë edhe për ngjarje dashurie. Gjatë këtij muaji mund të shfaqet një person që do të tërhiqte vërtet vëmendjen dhe me të cilin dalëngadalë mund të krijoni një lidhje të shëndetshme, e më vonë në korrik një lidhje. Është e mundur të hyni në një histori të re emocionale.

Video e ditës