“Po më binte koka, po më mbylleshin sytë”: Motra e Miley Cyrus ishte e varur nga ky antidepresant

Instagram
Foto: Printscreen - Instagram

Noah Cyrus u hap për varësinë e saj ndaj Xanax-it dhe se si arriti të largohej nga ilaqet kundër depresionit. Në një deklaratë për revistën "Rolling Stone", motra më e vogël e yllit të popit Miley Cyrus deklaroi se ajo fillimisht filloi të përdorte Xanax kur ishte tetëmbëdhjetë vjeç. Ai tani është njëzet e dy vjeç.

“I dashuri im në atë kohë, kur isha 18 vjeç, ishte personi i parë që më dha Xanax dhe u bë një mënyrë për ne që të lidheshim”, tha këngëtarja e re e lindur në Nashville.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Noah Cyrus (@noahcyrus)

“Mendoj se thjesht doja të përshtatesha me të. Mendova se ishte mirë të përdorja anti-depresivë. “Në kohën kur kuptova se varësia ndaj kësaj droge më bëri të ndihesha e relaksuar dhe pa stres gjatë gjithë kohës, ishte tepër vonë, u bëra e varur”, tha ajo.

Noah kujtoi momentin kur ajo ishte aq e varur nga droga sa nuk duroi dot të merrte pjesë në një intervistë që ishte planifikuar më parë.

“Po më binte koka, po më mbylleshin sytë, nuk flisja mirë”, tha këngëtarja e re.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Noah Cyrus (@noahcyrus)

Në gusht 2020, gjyshja e Noah dhe Miley ndërroi jetë, dhe ajo ishte në Xanax gjatë gjithë kohës dhe nuk mund të ishte me familjen.

“Më mori pak kohë për të zbritur nga Xanax dhe për të kapërcyer ankthin dhe depresionin që pasoi. Muzika më ndihmoi të shërohem”, tha Noa.

 

Video e ditës