Gjorevski është drejtori i ri i përgjithshëm ekzekutiv i MZT Shkupi

Filip Gjorevski vjen si pasardhës i Toni Grncharov / Foto: facebook.com/kkmztskopje

MZT Aeroprom Shkup Prej ditës së sotme ka zyrtarisht një CEO të ri, sërish një ish-basketbollist dhe i preferuari i audiencës së aeroportit, që e di se çfarë nderi është të veshësh fanellën “bardheblu” të klubit.

Bëhet fjalë për Filip Gjorevski (36 vjeç), i cili ka luajtur për klubin para 15 vitesh, ndërsa disa vite më vonë ka qenë koordinator kryesor i shkollës rinore të MZT Shkupi.

Në karrierën e tij lojtare ka luajtur edhe për Vardar Osiguruvanje, Karpos Sokoli, Favoriti dhe That's I, ndërsa në periudhën e kaluar është ndër krijuesit e projektit të quajtur Academy FMP, i cili nga liga e dytë erdhi me epitetin surpriza më e këndshme. në sezonin aktual.

Zëvendëson Gjorevski Toni Grncharov, i cili në katër vitet e fundit ishte në rolin e liderit të MZT Shkup Aerodrom.

“Metalcët” e nisën vitin me fitore ndaj Kozuvit (86:71) dhe janë në garë për titull të ri kampion.

Video e ditës