Gjorçeska ka mundur në finalen e turneut në Greqi

Lina Gjorcheska nuk u stolis me trofe në Heraklion/foto: arkivi privat

Sot në ndeshjen finale për trofeun e turne në Heraklion të Greqisë, humbi tenisti maqedonas, fisi i tetë Lina Gjorceska.

Konkurrenti ynë është mposhtur nga Ruse Ekaterina Makarova me rezultat 2:1 në sete.

Makarova e fitoi setin e parë me 6:4, Gjorcheska u kundërpërgjigj me golin e barazimit pasi në setin e dytë ishte më e mirë me 7:5.

Fituesi u zbulua në setin e tretë vendimtar në të cilin makarova ishte më e mirë me 7:5.

Gjorcheska deri në finale arriti të fitojë përballë garuesve nga Sllovenia, Bosnja dhe Hercegovina, Italia dhe Rumania.

Video e ditës