Gjorcheska e mposhti Salkovën për në finale të turneut në Serbi

Foto: mtftennis.mk

Tenisti më i mirë maqedonas, Lina Gjorceska luan një turne të shkëlqyer në Kuršumliska banja Serbi.

Sot me një paraqitje mbresëlënëse, pas vetëm 58 minutash lojë e kapërceu Dominika Salkova nga Sllovakia për një vend në finale.

Tenisti nga Sllovakia nuk pati asnjë shans ndaj Gjorcheskës, e cila ishte jashtëzakonisht e disponuar për të luajtur. Tenistja maqedonase fitoi setin e parë me rezultat 6:1, ndërsa në të dytin i lejoi kundërshtares edhe dy lojëra të tjera.

Kundërshtari i Gjorcheskës në luftën për trofeun do të jetë më i mirë se ndeshja Daniela Vismane nga Letonia dhe Antonia Ruziq nga Kroacia.

Lina Gjorcheska ka avancuar në ranglistën e WTA

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës