Gjorçe Petrov mposhti për herë të dytë Tivatin dhe kaloi në turin tjetër të Kupës së Evropës

foto: Gjorçe Petrov - ZRK

Klubi maqedonas i hendbollit për femra Gorçe Petrov ai festoi edhe në ndeshjen e dytë nga Kupa Evropiane против Tivat larg shtëpisë me 24:29.

Të gjitha dilemat rreth pasagjerit u zgjidhën që në ndeshjen e parë kur përfaqësuesja jonë mundi skuadrën malazeze me rezultat 43:22.

Në ndeshjen e kthimit në radhët fituese dominoi Rizoska me shtatë gola, pesë kishte A.. Jankulovska, dhe nga katër Kolarovska dhe M. Jankullovska.

Në anën e kundërt, Kovaçeviç u fut nëntë herë në listën e golashënuesve.

Dy skuadrat e tjera maqedonase nuk arritën të kualifikohen në 1/16 e finales së garës.

Karrige dy herë humbi ndaj holandez Venlo (26:39, 18:43), a Kumanovë pësoi dy disfata nga zviceranja Herzogenbuchze (22:29, 17:31).

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës