Ковиokovi со vazhdoi të mbrojë titullin e Roland Garros me një triumf bindës

Novak Djokovic humbi vetëm katër ndeshje në ndeshjen e parë të Roland Garros / foto: EPA-EFE / YOAN VALAT

Kampioni aktual i Roland Garros, Novak Koyokovi, e nisi në mënyrë bindëse mbrojtjen e titullit dhe për dy orë lojë mposhti Yoshihita Noshioka me 6:3,6:1,6:0.

Gjokoviç në ndeshjen e parë i shpëtoi tri pikë pushimi dhe dalëngadalë filloi të hynte në ritmin e njohur. Tenisti serb në ndeshjen e gjashtë ka bërë të vetmin break në setin e parë që i ka mjaftuar për të kaluar me 1:0.

Në setin e dytë, Gjokoviç kaloi në epërsi me 5:0 dhe në fund “i lejoi” Nishioka të fitonte një lojë në shërbim të tij.

Por, në setin e tretë kampioni aktual ishte bindës dhe me maksimum 6:0 siguroi një vend në turin e dytë ku do të luajë me më të mirën e duelit mes Alex Molchan dhe Federico Coria që do të luajë nesër.

Video e ditës