Gjokoviç eliminoi Davidovich Fokina për raundin e XNUMX-të në Roland Garros

foto: EPA-EFE/TERESA SUAREZ

Novak Djokovic është në fazën e XNUMX-të të turneut Grand SlamRoland Garros". Në dy sete që zgjatën gati tre orë, serbi u përball me spanjollën Alejandro Davidovich Fokina, dhe më pas në të tretën dominoi plotësisht 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), 6:2.

Për të arritur në çerekfinale, Gjokoviç do të luajë kundër Juan Pablo Varillas (Peru) dhe Hubert Hurkach (Poloni).

Në fazën tjetër u gjend edhe austriaku Sebastian Offner i cili mposhti Fabio Fogninin nga Italia me 3:2 5:7, 6:3, 7:5, 1:6 dhe 6:4.

Kundërshtari i radhës i Offner do të jetë më i miri i ndeshjes mes Diego Schwartzman (Argjentinë) dhe Stefanos Tsitsipas (Greqi).

Tek femrat ukrainasja me 2:1 Elina Svitolina në sete 2:6, 6:2 dhe 7:5 ajo mundi Anna Blinkova (Rusi), më pas amerikanen Sloan Stevens me 6:3, 3:6 dhe 6:2 triumfoi ndaj Julia Putintseva (Kazakistan), ndërsa Elina Avanesyan (Rusia) ishte më e mirë se Klara Towson (Danimarkë) me 3:6, 6:1 dhe 7:5.

Ndjesi në Paris, një tjetër i preferuar i Roland Garros rezultoi

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës