Gjermanët po tallen me “agjentin sekret 007” të United: Unë jam Sancho, Jadon Sancho

Sancho mbërriti te Manchester United në afatin kalimtar të verës në një transferim me vlerë 85 milionë euro/printscreen

Kombëtarja angleze Jadon Sancho në merkaton e verës ishte blerja më e shtrenjtë e Manchester United, që pagoi 85 milionë euro për të, por deri më tani ai nuk ka treguar absolutisht asgjë në Premier League.

“Kjo është shtëpia e tij, këtu e ka vendin. “Jadon Sancho është United”, shkruan skuadra angleze kur konfirmoi transferimin e lojtarit.

“Djajtë e Kuq” kanë paguar 85 milionë euro për futbollistin që luajti 137 ndeshje me fanellën e Borussia Dortmundit, në të cilat shënoi 50 gola dhe pati 64 asistime, por deri më tani nuk kanë marrë absolutisht asgjë.

Sancho është shënjestër e kritikave të mëdha nga legjendat e Manchester United, por tashmë televizioni gjerman Sky fjalë për fjalë e “shkatërroi” futbollistin 21-vjeçar.
Golat - 0
Asistime - 0
Ndeshje - 7
Televizioni duke shpjeguar performancën e futbollistit me fanellën e United ka publikuar një foto të Sanços me kostum dhe ka shkruar “call me 007”, duke aluduar për heroin e famshëm të filmit, James Bond.

Video e ditës