Aksion gueril në Prishtinë: Kurti me hundë si Pinocchio

Foto: print-screen

Në Prishtinë, në protestën e organizuar nga Partia Socialdemokrate jashtëparlamentare,
ku u shpreh pakënaqësia me marrëveshjen në Ohër që parasheh themelimin e Bashkësisë së Komunave Serbe, u organizua një Gueril-aksion ku u shfaqën fotot e kryeministrit. Albin Kurti por edhe politikanëve të tjerë me hundë si ajo e Pinokut.

Mbështetësit e Partisë Socialdemokrate jashtëparlamentare hodhën bomba tymuese rreth ndërtesës së Qeverisë në Prishtinë.

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Kurtit. Ata hoqën flamurin e Kosovës nga direku para ndërtesës së qeverisë dhe në vend të tyre varën një flamur të bardhë për të simbolizuar që Kurti u dorëzua në Ohër.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës