Gerasimovski thotë se e kanë varrosur tërësisht kantierin te “Universalna”

Foto: Komuna e Qendrës

Kryetari i Komunës Qendër, Goran Gerasimovski, njoftoi sot se bashkia ka varrosur plotësisht kantierin në rrugën “9 Maji”, pranë “Sallës Universale”.

Bëhet fjalë për një gropë për ndërtimin e një objekti për të cilin zhvilluesi ka pasur leje ndërtimi, por sipas autoriteteve komunale, ai ka ndërtuar jashtë lejes së ndërtimit.

Mbushja e kantierit ka nisur të enjten. Rasti ka shkaktuar shumë vëmendje në opinion pasi për shkak të ndërtimit të pasigurt në një moment është shembur një pjesë e rrugës menjëherë ngjitur me kantierin.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës