Gjenet janë një mrekulli: vajza e Reese Witherspoon është një kopje e nënës së saj të famshme

Foto: Printscreen - Instagram

Gjenet janë një mrekulli dhe këtë mund ta konfirmojmë me ngjashmërinë e mahnitshme mes aktores Reese Witherspoon (46) dhe vajzën e saj Ava (22).

Kur shikojmë fotot e aktores së njohur dhe vajzës së saj, e vetmja gjë që mund të konfirmojmë është se ngjashmëria është e pazakontë. Së fundmi, aktorja ka publikuar dy foto në profilin e saj në Instagram, nën të cilat ka shkruar:

“I love my dark company” – shkruhet në përshkrimin e fotove në të cilat Rhys dhe vajza e saj pozojnë teksa darkojnë së bashku.


Fansat e aktores i kanë mbushur menjëherë me komplimente dy zonjat, duke u shprehur se ato ngjajnë më shumë si motra sesa nënë e bijë.


Reese dikur tha se fansat shpesh i ngatërrojnë ata. Aktorja zbuloi se dy zonjat e tjera të famshme - Lisa Bonet dhe Zoe Kravitz - kishin të njëjtin problem.

“Sa herë që mërzitet Ava, i them të telefonojë Zoe ose t’i dërgojë mesazh, ajo e di se si është. Jam shumë krenare për të dhe jam i sigurt se nuk është e lehtë kur krahasohesh me nënën tënde”, tha Witherspoon. në intervistën për Insajderi.

Video e ditës