Kënaqësi gastronomike nga duart e mjera të Bobe Jankoskës: qofte kungull i njomë të pjekur

Foto: arkivi privat

Jovanka Jankoska Bobe, e cila qëndron pas blogut bobesbakery.mkFacebook и profili i instagramit, është një kreativ i vërtetë i kuzhinës – recetat e saj janë një kënaqësi si për sytë ashtu edhe për qiellzën.

Sot, Bobe ndan një recetë për një delikatesë të vërtetë gustator - qofte kungujsh të pjekur.

- Këta qofte të pjekur janë të lëngshëm dhe plot shije pranverore dhe përgatiten shpejt dhe lehtë - thotë Bobe.

Foto: arkivi privat

Përbërësit e nevojshëm:

  • 2 kunguj të njomë
  • 2 vezë
  • 3 lugë të mëdha miell
  • 3 thelpinj hudhre
  • gjysmë tufe majdanoz të grirë
  • një lugë çaji me erëza
  • kripë nëse dëshironi
  • piper sipas dëshirës

përgatitja:

Kungulleshkat e qëruara grihen në rende, kripohen dhe futen në një kullesë që të kullojnë. Vezët rrihen, më pas u shtohen kungull i njomë i kulluar në rende, mielli, hudhra e grirë/ grirë në rende dhe majdanozi.

Spërkatini sipas shijes dhe përziejini gjithçka. Vendosim një lugë të madhe të masës në një tavë në letër yndyre, me distancë mes tyre dhe e pjekim për 15-20 minuta në furrë të parangrohur në 220°C.

I shërbeva me salcë. Në një enë të thellë përzieni 4 lugë salcë kosi, 2 lugë majonezë të prerë në kubikë të vegjël, 3 tranguj turshi ose një panxhar të konservuar.

Gëzuar!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës