Kënaqësi gastronomike nga Diana Ivanoska: Tiramisu, një ëmbëlsirë e preferuar verore

Foto: arkivi privat

Diana Ivanoska me talentin e tij për të ndërthurur shije, na çon në një udhëtim të jashtëzakonshëm gastronomik. Ivanoska qëndron pas profilit në Instagram Dash of Spice dhe na zbulon sekretet e vogla të krijimit të magjisë nga shijet.

Diana shpikëse ndan sot një recetë për një trajtim unik gastronomik - tiramisu.

– Ëmbëlsira e preferuar e verës. Krem dhe i lehtë me një aromë të mrekullueshme kafeje dhe rumi - thotë Diana.

Përbërësit:

- 1 pako biskota (400 gram)
- 6 të verdha të vezëve
- 150 gram sheqer
- 160 mililitra qumësht
– 450 gram mascarpone
– 300 mililitra ajkë e ëmbël
– 400 mililitra kafe
- 4 lugë gjelle rum
– kakao për spërkatje

Foto: arkivi privat

përgatitja:

Shpërndani 4 lugë kafeje të çastit me 400 mililitra ujë të vluar dhe lëreni përzierjen të ftohet. Shtoni 4 lugë rum dhe përzieni.

Në një tenxhere vendosim të verdhat e vezëve dhe sheqerin dhe i përziejmë me rrahje që të bashkohen mirë. Shtoni gradualisht qumështin duke e përzier.

Masën e vendosim në zjarr dhe e përziejmë derisa të vlojë. Kur të vlojë, ulni temperaturën (për mua ishte 4 nga 9) dhe gatuajeni duke e trazuar për një minutë. E heqim kremin nga zjarri dhe e mbulojmë me letër transparente (folja duhet të prekë kremin në mënyrë që të mos krijojë kore). Lëreni të qëndrojë në frigorifer derisa të ftohet plotësisht.

Rrihni ajkën e ëmbël.

Shtoni mascarponen në kremin e ftohtë të të verdhës së vezës dhe rrihni derisa të jetë plotësisht i qetë. Shtoni kremin e ëmbël pana dhe rrihni sërish.

Lyejini pak biskotat në përzierjen e kafesë dhe rumit dhe renditini në një enë më të thellë.

Gjysmën e kremit e shtrojmë sipër biskotave.

Rregulloni një rresht tjetër me biskota dhe gjysmën e dytë të kremit.

E mbulojmë enën me film transparent dhe e lëmë në frigorifer për disa orë.

Para se ta servirni, spërkateni me bollëk me pluhur kakao.

Shijoni!

Foto: arkivi privat

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës