Kënaqësi gastronomike nga Diana Ivanoska: Bukë aromatike me feta, rozmarinë dhe trumzë

Foto: arkivi privat

Jeta mund të jetë vërtet jashtëzakonisht e shijshme, dhe kjo e vërteton këtë Diana Ivanoska nga Tetova, e cila me talentin e saj për ndërthurjen e shijeve na çon në një udhëtim të jashtëzakonshëm gastronomik.

Pas profilit në Instagram qëndron Diana Ivanoska Dash of Spice dhe na zbulon sekretet e vogla të krijimit të magjisë nga shijet. Ajo filloi të ndajë recetat e saj me ndjekësit dhe miqtë e saj që nga fillimi i pandemisë.

“Më pëlqen çdo pjesë e procesit, por më pëlqen të fotografoj ushqimin më shumë”, tregon Diana.

Foto: arkivi privat

Diana e talentuar ndan sot me ne një recetë - bukë aromatike me feta, rozmarinë dhe trumzë.

Siç thotë Diana, përgatitet shumë shpejt dhe lehtë, dhe ju merrni një bukë të shijshme, aromatike që ia vlen ta provoni.

Foto: arkivi privat

Përbërësit:

Për pjesën e parë të brumit:

- 250 g miell

- 2 lugë sheqer

- 1 lugë çaji kripë

– 2 thasë maja të thatë

Për pjesën e dytë:

– 140 ml birrë në temperaturë ambienti

- 60 ml vaj ulliri

- 2 vezë

Për pjesën e tretë:

- 140 g miell

– 40 gr miell misri

Rreth mbushjes:

– 40 g vaj ulliri

- 1 lugë mustardë

- 200 g djathë feta

- rozmarinë

- trumzë

- rigon

Foto: arkivi privat

përgatitja:

Kombinoni përbërësit nga pjesa e parë dhe e dytë. I rrahim me mikser me mikserat e brumit sepse masa eshte me e lengshme. Shtoni pjesën e tretë dhe gatuajeni brumin.

Ziejeni brumin derisa të fitoni një top të butë dhe të butë. Lëreni brumin të vijë në një vend të ngrohtë.

Përzieni mirë mustardën me vajin e ullirit. Brumin e pjekur e hapim në një drejtkëndësh me gjatësi 56 cm. E lyejmë me mustardën, sipër e thërrmojmë fetën dhe sipas dëshirës e spërkasim me erëza aromatike. Kam përdorur rozmarinë dhe trumzë. Pritini lëvozhgën në shirita të gjerë 7 cm. Vendosini shiritat njëri mbi tjetrin dhe pritini në 6 pjesë. Vendosini fetat drejt në një tepsi të lyer me yndyrë. Lëreni të ngrihet. Gjatë kësaj kohe, ngrohni furrën në 180 gradë Celsius. Lyejeni me vaj ulliri dhe piqini për 25-30 minuta derisa të marrin ngjyrë kafe të artë.

Shijoni shijen dhe aromën e mrekullueshme.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës