GALERIA | Tragjedia në Turqi dhe Siri në njëzet foto

Tërmeti Turqi/ Foto EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Ka disa raste kur fotografët e kanë shumë të vështirë të shtypin butonin e kamerës dhe të bëjnë një foto. Ata ishin të tillë momentet e shënuara në aksidentin në Turqi dhe Siri.

Sipas raportin e fundit, mbi 5.000 persona humbën jetën nga tërmetet që goditën këto dy vende. Përfaqësuesi zyrtar i AFAD-it, Orhan Tatar, në një konferencë për media deklaroi se janë lënduar 20.426 persona, ndërsa nga tërmeti janë shkatërruar 5.775 objekte, pas së cilës kanë ndodhur 285 pasgoditje.

Operacionet e kërkim-shpëtimit po kryhen në temperatura shumë të ftohta, dhe në disa qytete janë të mbuluara me borë, dhe njerëzit janë aty, ndonjëherë me duar të zhveshura, duke luftuar për të shpëtuar çdo jetë të mundshme.

Disa nga fotot mund të jenë shqetësuese:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës